کد مطلب: 39091
تاریخ انتشار : 1398-08-01 10:05
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیرگفت: هدف از راه اندازی برج‌های فناوری و تشکیل مرکز نوآوری برای هر یک از دانشکده‌های علوم مختلف استفاده از تخصص اساتید و فارغ التحصیلان و همچنین افزایش مهارت آنها در حوزه نوآوری است که می‌تواند اقتصاد کشور را متحول کند.

به گزارش ايلام بيدار ، سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با اشاره به نقش محوری مراکز نوآوری در مهارت افزایی دانشجویان گفت: یکی از رسالت‌های دانشگاه صنعتی امیرکبیر در اجرای منویات مقام معظم رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی و رونق تولید است که در این رابطه گام های خوبی را برداشته‌ایم که راه اندازی مراکز نوآوری می‌تواند اقتصاد کشور را متحول کند.

*  نیاز امروز جامعه ما نوآوری در زندگی است 
وی افزود: فارغ التحصیلان در مراکز نوآوری با توجه به کارکردی که دارند می توانند در مدت زمان کوتاهی به دستاوردهای تازه و جدید برسند از طرفی باید بگویم نیاز امروز جامعه ما نوآوری در زندگی است که باید توسط دانشگاه ایجاد شود.

* مراکز نوآوری مسیری برای جهش علمی است
معتمدی تصریح کرد: افتتاح یک مرکز نوآوری برای هر یک از دانشکده های دانشگاه امیر کبیر مسیری برای جهش علمی است که دانشجویان در کنار اساتید داخلی و همچنین مبتکران خارج از دانشگاه می توانند توانایی خود را در رشته تحصیلی شان نشان دهند.
*  تا پایان سال 18 دانشکده صاحب مرکز نوآوری می شوند
وی ادامه داد: دانشگاه امیرکبیر تا کنون در 5 دانشکده خود مرکز نوآوری راه اندازی کرده است که این تعداد تا پایان سال به 18 دانشکده خواهد رسید.
انتهای پیام/ش

 

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب