کد مطلب: 39046
تاریخ انتشار : 1398-07-30 08:13
نماینده ولی فقیه در استان گفت: عموم مردم استان ایلام همپای مسئولان درخدمت رسانی به زوار حضوری پررنگ داشتند و صحنه‌های قشنگی را در اربعین امسال ایجاد کردند.

به گزارش ايلام بيدار ،حجت‌الاسلام والمسلمین" اله‌نور کریمی‌تبار"، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: هر سال سرمایه‌گذاری‌ها در پایانه مرزی و مسیرهای منتهی به مرز مهران بیشتر می‌شود و زیرساخت‌های اربعین در حال کامل شدن است.

وی اظهار کرد: در مقایسه با مرز زرباطیه و مسیرهای منتهی به عتبات عالیات در کشور عراق وضعیت مرز مهران با وجود تحریم‌ها، فشارهای اقتصادی، کمبود منابع مالی و کاهش درآمدهای نفتی مطلوب‌تر و زیرساخت‌ها تکمیل‌تر است.

حجت‌الاسلام کریمی‌تبار افزود: تا چندین سال پیش مرز مهران فاقد هرگونه زیرساخت و امکاناتی بود اما با استقبال زائران و تجار به دلیل نزدیکی و امنیت مرز مهران و گرایش مردم برای تردد از این مرز، زیرساخت‌ها و امکانات به تدریج در این مرز توسعه یافت و این روند کماکان با همت مسئولان و بخش خصوصی ادامه دارد.

به گفته وی امنیت در هر ۲ سوی مرز و مسیرهای خاک عراق منتهی به مرز مهران، مهمان نوازی مردم استان ایلام نسبت به زائران و نزدیکی جغرافیایی به عتبات عالیات از طریق مرز مهران باعث شد عمده زائران و بازرگانان مرز مهران را برای سفر به عراق انتخاب کنند.

وی در مورد اربعین امسال نیز تاکید کرد: اربعین امسال با وجود حجم بسیار زیاد زائران اما با همت و تلاش همه دستگاه‌ها و نهادهای دولتی، خصوصی و نظامی و به ویژه مردم با کمترین مشکل و چالش برگزار شد.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: عموم مردم همپای مسئولان در انجام خدماتی چون تعذیه، آب آشامیدنی، سرویس‌های بهداشتی و اسکان حضوری پررنگ داشتند و صحنه‌های قشنگی را در اربعین امسال ایجاد کردند.

 

برگزیده سایت

همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان؛
رزمنده دوران دفاع مقدس در گفتگوبا ایلام بیدار؛
امام جمعه چرداول در گفتگو با ایلام بیدار مطرح کرد؛

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب