کد مطلب: 38975
تاریخ انتشار : 1398-07-28 08:45
روح الله زم با تاکتیک انتشار اخبرا جعلی به عنوان افشاگری سعی کرده بود اعتباری برای خود کسب کند. اگرچه روح الله زم عنصر اصلی رسانه دروغ‌پرداز آمدنیوز بود اما به نظر نمی رسد که فقط وی در مدیریت و هدایت این رسانه ضدانقلاب نقش داشته باشد.

به گزارش ايلام بيدار ،در یک عملیات امنیتی «روح الله زم» سرشبکه وبسایت آمدنیوز به دست ماموران سازمان اطلاعات سپاه افتاد. وی که از سوی سرویس های جاسوسی بیگانه از جمله فرانسه، آمریکا و رژیم صهیونیستی حمایت و پشتیبانی می شد در فرانسه اقامت داشت و از همان جا اقدام به هدایت این سایت ضدانقلاب می کرد.

روح الله زم با تاکتیک انتشار اخبرا جعلی به عنوان افشاگری سعی کرده بود اعتباری برای خود کسب کند. اگرچه روح الله زم عنصر اصلی رسانه دروغ‌پرداز آمدنیوز بود اما به نظر نمی رسد که فقط وی در مدیریت و هدایت این رسانه ضدانقلاب نقش داشته باشد. 
 
آمدنیوز یک شبکه از حضور ضدانقلاب بود که فعالیت آن به یک نفر منتهی نمی شده است و بسیاری اعتقاد دارند که افرادی با زم همکاری داشتند و در قالب یک شبکه سعی کردند به جمهوری اسلامی ضربه بزنند.
 
در همین رابطه، «سید محمود رضوی» از جمله تهیه کنندگان سینما از همین مطالبه افکارعمومی سخن می گوید و بیان می کند: « ضمن تقدیر و سپاس از #اطلاعات_سپاه بابت عملیات موفق دستگیری روح الله زم ،پیشنهاد میکنم به سرعت جزئیات اطلاعات مربوط به این پرونده و شبکه نفوذ داخلی آمر و مرتبط با وی در هر سطحی که هستند،با جزئیات منتشر شود شاید یکی سرش درد میکرد و رفت ماجرای آمدنیوز را ساخت.»
 
یکی از کاربران دیگر نیز مطرح می کند امیدوارم در برخورد با روح الله زم فقط به شخص روح الله زم اکتفا نشود. وی با اشاره فیلم عذرخواهی روح الله زم که از رسانه ملی منتشر شد، مطرح می کند که نبایستی مسئله به اینکه این فرد فریب خورده است اکتفا شود.
 
هراس ضدانقلاب از افشاگری درباره پشت پرده آمدنیوز 
 
قطعا ماجرای آمدنیوز برای افکارعمومی هنوز یک ماجرای آشکار نیست و جزئیات نسبتا پیچیده ای دارد. از سوی دیگر رسانه های معاند از جمله ضدانقلابیونی که همدست امثال روح الله زم هستند در این خلاء اطلاع رسانی سعی می کنند که بازهم به شیوه آمدنیوز دروغ پراکنی کنند و افکارعمومی را از اصل ماجرا دور سازند.  
 
رسانه های ضدانقلاب ازجمله بی بی سی فارسی و رادیو فردا با بیان اینکه روح الله زم تنها یک خبرنگار بوده است مطرح می کنند که وی طی عملیاتی ربوده شده است. وارونه سازی و شخصیت سازی برای فردی که خود اعتراف کرده است و با سرویس های جاسوسی بیگانه در ارتباط بوده است، از جمله سناریوهای رسانه های بیگانه برای ماله کشی روی ماجرای آمدنیوز است.
 
به نظر می رسد در این راستا نیز برای باطل کردن سناریو و نقشه رسانه های بیگانه برای تطهیر سازی روح الله زم بایستی اطلاعات مربوط به آن برای تنویر افکارعمومی منتشر شود. 
 
از همین امروز ترس و واهمه خصوصا در رسانه های بیگانگان در خصوص افشای نام افرادی که با روح الله زم همکاری می کردند اشکار است. 
 
انتهای پیام/
 

برگزیده سایت

در گفتگوی تفضیلی با کارشناس مسائل نظامی بررسی شد؛
پایان شوم استراتژی دفاع متحرک عراق با آزادسازی مهران؛
دکترای روابط بین الملل در گفتگو با ایلام بیدار:

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب