رئیس قرارگاه ویژه اربعین مرز مهران:
افزایش101درصدی ترددزواراز مرز مهران
کد مطلب: 38952
تاریخ انتشار : 1398-07-26 09:02
رئیس قرارگاه ویژه اربعین مرز مهران گفت: در مجموع تردد زائران از مرز مهران در ۱۸ صفر امسال نسبت به ۱۸ صفر سال گذشته ۱۰۱ درصد افزایش داشته است.

به گزارش ايلام بيدار ،"احمد کرمی"،رئیس قرارگاه ویژه اربعین مرز مهران؛ گفت: از این میزان تردد در روز گذشته، ۱۶ هزار و ۶۲۹ نفر از مرز خارج و ۱۷۴ هزار و ۷۹۱‌ نفر نیز از طریق این مرز بین‌المللی وارد کشور شدند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام اظهارکرد: همچنین در این مدت یک هزار و ۳۱۹ نفر از اتباع خارجی برای حضور در مراسم اربعین حسینی از مرز مهران خارج و ۲ هزار و ۱۳۲ تبعه خارجی که بیشتر اهل کشورهای آذربایجان و افغانستان هستند،  وارد کشور شدند.
کرمی با اشاره به آمار تردد  زائران در ۱۸ صفر سال ۱۳۹۷ از مرز مهران افزود: ۱۸ صفر امسال آمار خروج زائران از کشور در مقایسه با پارسال ۵۸ درصد کاهش داشته ولی آمار ورود زائران به کشور ۲۳۱ درصد افزایش داشته که نشان می دهد موج بازگشت به کشور امسال زودتر آغاز شده است.
وی ادامه داد: در مجموع تردد زائران از مرز مهران در ۱۸ صفر امسال نسبت به ۱۸ صفر سال گذشته ۱۰۱ درصد افزایش داشته است.

رئیس قرارگاه ویژه اربعین مرز مهران گفت: از بامداد امروز تا ساعت هفت صبح نیز ۵۶ هزار نفر از مرز مهران وارد کشور شده و یک هزار و ۸۰۰ زائر نیز از این طریق از کشور خارج شدند تا یک روز مانده به مراسم اربعین خود را به شهرهای مقدس عتبات عالیات برسانند.

انتهای پیام/الف

برگزیده سایت

همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان؛
رزمنده دوران دفاع مقدس در گفتگوبا ایلام بیدار؛
امام جمعه چرداول در گفتگو با ایلام بیدار مطرح کرد؛

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب