ایلام بیدار گزارش می دهد؛
مردم ملکشاهی میزبان زائرین اربعین
کد مطلب: 38744
تاریخ انتشار : 1398-07-19 07:11
مردم شهرستان ملکشاهی همچون سال‌های گذشته، امسال نیز از زائرین اربعین حسینی استقبال و پذیرایی مطلوب به عمل می آورند.

به گزارش ايلام بيدار ، باز بوی اربعین می آید، قدم های زائرین حسینی در کنار قدم های جابر قرار گرفته تا باز در دیار عاشقی محشر به پا کنند و با صدای لبیک یا حسین(ع) نشان دهند که تا عشق ارباب و ولایت هست هیچ دشمنی نمی تواند حتی کوچکترین آسیبی به اسلام بزند.

 

کم کم بوی اربعین به مشام می رسد، حال و هوای اربعین دیدنی است به ویژه این چندسال اخیر که خیلی ها پای پیاده راهی کربلای ارباب می شوند.

 

کربلا رفتن آن هم پای پیاده اجری دارد که گفتنی نیست، لحظه به لحظه اش داستانی دارد و فرد فرد زائرانش داستانی ترند، قلم به دست بگیری، یا دوربین بر چشم بگذاری حرف ها زیاد است برای گفتن، و صحنه ها زیاد است برای به تصویر کشیدن، و گوش ها و چشم ها تشنه حقیقت ناب کربلایند.

 

اربعین امسال حال و هوای دیگری دارد و عشق به امام حسین(ع) در دل مسلمین جور دیگری خودنمایی می کند اربعین امسال خیلی ها با پای پیاده طول جاده عشق را به سمت حرم امام حسین (ع) در کشور عراق با جان و دل پیمودند تا با تمام وجود سرو جان را تقدیم امام شیعیان‎شان کنند.

 

چند روزی است که زائرین کربلای معلی از شهرها و روستاهای مختلف کشور سختی راه را به جان خریدند و با پای خسته و پیاده به سمت کربلای معلی به راه افتادند، زن و مرد حتی از کودک چندماه ماهه گرفته تا پیرزن و پیرمردی که نای راه رفتن را ندارند اما به عشق امام حسین(ع) سعی می کند تا از کاروان عقب نمانند.

 

خدایا این چه عشقی است که همه را اینچنین به سمت خود می خواند و این چه شوری است که شیعیان دلسوخته ات حاضرند چند روز متوالی با وجود خستگی راه با پای پیاده به سمت کشور عراق برای دیدن بارگاه ملکوتی امام شیعیان حسین بن علی (ع) بپیمایند.

 

 

استقبال و پذیرایی مردم ملکشاهی از زائرین اربعین

شهرستان ملکشاهی در استان ایلام یک از مسیرهایی است که به سرزمین عشق ختم می شود و چه بسیاری از زائران این راه را بخاطر منتهی شدن به مرز مهران برای رسیدن به کربلای معلی انتخاب می کنند.

 

شهرستان ملکشاهی در سال گذشته با برپایی مواکب پذیرایی در پذیرایی از زوار اربعین حسینی سنگ تمام گذاشت.

 

امسال نیز همانند سال گذشته، مردم و مسئولان ملکشاهی برای پذیرایی از زائرین اربعین حسینی تمهیدات لازم را اندیشیده اند.

 

مردم مومن، ولایتمدار و دوست دار اهل بیت عصمت و طهارت(ع) برای پذیرایی از عاشقان و دلباختگان شیفته ابالفضل العباس(ع) و حسین بن علی(ع) از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی کنند بطوریکه در ایام منتهی به اربعین همه نذورات خود را به موکب مرکزی می فرستند و در این موکب از چای، خرما و شیر گرفته تا کباب داغ از زائرین اربعین پذیرایی می کنند تا توانسته باشند به زائرین سرور و سالار شهیدان خدمتی کرده باشند.

 

با برنامه ریزی و پیگیری‌های مسئولان و تلاش و جدیت ستادهای مردمی اربعین در شهرستان، تدارک خوبی برای میزبانی از زائرین اربعین حسینی در ملکشاهی اندیشیده‌ شده است.

 

دراین راستا جلسات متعدد با خیرین و ادارات به منظور پذیرایی از زائرین انجام شده است.

 

امسال در ملکشاهی موکب بزرگ و تجمیع یافته در محوطه بزرگی با کلیه امکانات شامل پارکینگ، محل اسکان، سرویس بهداشتی و... در محل اداره فنی و حرفه ای شهرستان برپا گردیده است.

 

علاوه بر این موکب مرکزی، به روال سال های گذشته  تدابیر اسکان زائران در مساجد و حسینه های شهر، برگزاری ایستگاههای صلواتی در مسیرهای تردد زائران در دستور کار قرار گرفته است و کار جمع آوری نذورات و کمکهای مردمی در حال انجام است.

 

ساماندهی نذورات مردمی، اطلاع رسانی و ارائه خدمات بهداشتی ، درمانی وامدادی در این شهرستان نیز صورت گرفته است.

 

مردم شهرستان ملکشاهی نیز در هر زمینه ای از امکانات موجود در جهت راه اندازی موکب پذیرایی، پخت وپز غذا، آماده سازی محوطه موکب نهایت همکاری خود را بکار بسته اند تا زائرین عتبات عالیات خاطره خوشی را این شهرستان با خود به یادگار ببرند.

 

کلیه دستگاههای اجرایی و خدمات رسان شهرستان از جمله راهداری، اورژانس و فوریت پزشکی، هلال احمر، پلیس، پلیس راه، ستادهای اسکان، مواکب و... آماده خدمات رسانی به زائرین اربعین در شهرستان ملکشاهی هستند.

انتهای پیام/ش

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب