کد مطلب: 38670
تاریخ انتشار : 1398-07-17 00:09
رئیس بنیاد مستضعفان گفت: با توجه به استقبال کم نظیر زائران از مرز مهران بنیاد مستضعفان نیز بخش عمده ای از امکانات خود را در مسیرهای منتهی به مهران مستقر کرده است.

به گزارش ايلام بيدار ، "پرویز فتاح"، رئیس بنیاد مستضعفان در دیدار با استاندار ایلام گفت: در ایام اربعین سراسر ایران در استان ایلام و مرز مهران تجلی می یابد و از تمام اقصی نقاط کشور زائران برای سفر به عتبات عالیات به این مرز سفر می کنند.

وی افزود: هیچ مانعی نمی تواند سد راه زائران در تردد از مرز مهران شود و این مرز اینجا جاذبه و کششی خاص برای زائران اربعین حسینی دارد به طوری که همه زائران تمایل دارند از مرز مهران عبور کنند.

فتاح با اظهار شگفتی از جمعیتی که این روزها روانه مرز مهران می شود، یادآور شد: از جمعیت ۴۰ هزار نفری منطقه محرومی چون قلعه گنج کرمان حدود ۲۰ هزار نفر روانه مرز مهران شده است.

رئیس بنیاد مستضعفان گفت: از تمام ظرفیت های بنیاد مستضعفان برای کمک و خدمات رسانی به زائران و دستگاه های اجرایی خدمات رسان استفاده خواهیم کرد.

وی تلاش های استاندار و مجموعه دستگاه های مرتبط با اربعین را در آماده کردن زیرساخت ها قابل تقدیر دانست و تاکید کرد: با توجه به استقبال کم نظیر زائران از مرز مهران بنیاد مستضعفان نیز بخش عمده ای از امکانات خود را در مسیرهای منتهی به مهران مستقر کرده است.

فتاح افرود: بنیاد مستضعفان علاوه بر ایجاد یک موکب بزرگ در سه راهی کارزان شهرستان سیروان در استان، ۱۰ میلیون بطری آب، یک میلیون وعده غذا به همراه یک میلیون بطری نوشابه برای خدمت رسانی به زائران اختصاص داده است.

وی اربعین را کمک خدا به مردم استان ایلام قلمداد کرد و یادآور شد: البته مردم ایلام شایسته و استحقاق این لطف و محبت الهی را دارند و به همین خاطر ایلام را پایتخت خادمین اربعین حسینی(ع) می خوانند.

 

انتهای پیام/ش

برگزیده سایت

ایلام بیدار گزارش می دهد؛
تغییر کاربری دشت های مین گذاری شده به زمین های کشاورزی؛

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب