کد مطلب: 38148
تاریخ انتشار : 1398-07-01 13:31
آئین بازگشایی مدارس و زنگ مهر و مقاومت با حضور مسئولان کشوری و استانی در دبیرستان دخترانه سمیه شهر ایلام برگزار شد.

به گزارش ايلام بيدار ، آئین بازگشایی مدارس و زنگ مهر و مقاومت با حضور معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، مدیرکل دفتر مهندسی توزیع وزارت نیرو و مسئولان دستگاه های اجرایی و نظامی استان در دبیرستان دخترانه سمیه شهر ایلام برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین "اله نور کریمی تبار"، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در این مراسم گفت: یکی از اهداف شوم دشمنان جدا کردن نوجوانان و جوانان از هویت اصیل ایرانی اسلامی و پیوند و انس بیشتر آنها با فرهنگ منحط غربی است.

وی اظهار کرد: دنیای غرب از گسست نسلی و جدایی بین اعضای خانواده ها و کاهش عطوفت والدین و فرزندان ضربه های جدی خورده است.

حجت الاسلام کریمی تبار افزود: فرزندان سرمایه های بزرگ انسانی هستند که باید با تعلیم و تربیت درست از سوی اولیای مدارس و والدین، جایگاه اصلی خود را به دست آورند.

"اسفندیار رستم زاد"، مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام نیز در این آئین گفت: در سال تحصیلی جدید ۳۰ میلیارد ریال تجهیزات برای مدارس و مراکز آموزشی استان ایلام خریداری شد.

وی اظهار کرد: ۳۴ میلیارد ریال نیز برای تجهیز، بهسازی و نوسازی مدارس مناطق سیلزده استان ایلام تخصیص داده شد.

رستم زاد افزود: تمام بخاری های غیراستاندارد تا آبانماه جمع آوری می شوند و تمام مدارس و کلاس ها به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز می شوند.

جمعیت دانش آموزی استان ایلام در سال تحصیلی ۹۸/۹۹ حدود  ۹۹ هزار و ۵۰۰ نفر است که ۹ هزار و ۷۱۲ نفر از آنها کلاس اولی هستند.

 

 

انتهای پیام/ش

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب