کد مطلب: 37732
تاریخ انتشار : 1398-06-21 19:58
یک حقوقدان گفت: فعالیت سلبریتی های حاشیه ساز در ماجرای دروغ دختر آبی، معلق و محدود شود.

به گزارش ايلام بيدار ،"جهانشاه شکری"،حقوق دان و مدرس دانشگاه؛ درگفتگو با خبرنگار ایلام بیدار  در ایوان گفت :امروزه عمومی شدن نشر اکاذیب  در فضای مجازی باعث گردیده است که بیم تجری مرتکبین این نوع جرایم  عادی سازی شده و هر کسی به راحتی بتواند اقدام به فضاسازی های رسانه ای نماید، این مهم ضرورت بکارگیری یک سیاست جنایی مطلوب از سوی دستگاه قضا را می طلبد که اقدامی قاطع در این راستا صورت دهد.
شکری در رابطه  با موضوع مرگ دختر آبی  اظهار کرد:فضاسازی رسانه ای در فضای مجازی از سوی سوی برخی خبرگزاری ها خصوصا  خبرآنلاین ، چهره های ورزشی و حتی سیاسیون، فاقد  پشتوانه ی حقوقی توانسته است دامنه ی این گونه حوادث را فراتر از واقعیت جلوه دهند و متاسفانه موجبات پیوند شبکه های داخلی با خارجی بیگانه را فراهم سازند .
وی ادامه داد:چرا باید،سایت خبری خبرانلاین که  طی،سالهای گذشته از طرق مختلف مورد حمایت  دولت بود ومبالغی را نیز به عنوان یارانه دریافت کرده است، این چنین  علیه امنیت ملی،شایعه پراکنی کند.
وی در پایان به نقش  سلبریتی ها در ایجاد التهاب در جامعه هم اشاره کرد و بیان داشت:سلبریتی ها باید مراقب اظهار نظرهای خود باشند چرا که ممکن است،اظهار نظری ازسوی انان صورت بگیرد که ناصحیح باشد و همین امر زمینه حمایت طرفداران انان را فراهم کند و موجب مشکلاتی در سطح جامعه شود

 

انتهای پیام/الف

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب