کد مطلب: 37672
تاریخ انتشار : 1398-06-19 13:24
همزمان با سالروز عاشورای حسینی مردم استان ایلام با عزاداری برای شهدای دشت کربلا اشک ماتم ریخته و نوای لبیک یا حسین (ع) در نقاط مختلف استان طنین انداز شد.

به گزارش ايلام بيدار ، اقشار مختلف مردم استان ایلام همزمان با عاشورای حسینی فریاد یا «حسین»(ع) و یا «ابوالفضل العباس» سر داده و با زینب کبری (س) خواهر بزرگوار امام حسین (ع) همراهی کرده و در سوگ سرور و سالار شهیدان اشک ماتم ریختند.

امسال، جمعیت مشتاق و عاشقان اباعبدالله الحسین در مسیر عبور دسته‌های موج می زد، نوای یا حسین (ع) و یا عباس (ع) فضای شهرها را پر کرد، گروه‌های کثیری از مردم به نیت برآورده شدن حاجاتشان در میان دسته‌های و مردم عزادار، مواد غذایی، چای، شربت و شیر توزیع می کردند، علم و کتل های رنگارنگ در میان دسته‌های به حرکت در آمد.

 

نماز ظهر عاشورا در مرکز استان به امامت حجت الاسلام کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در مصلی شهر ایلام و به‌ صورت همزمان در تمامی شهرستان‌های استان نیز با حضور عزاداران سرور و سالار شهیدان اقامه شد.

ایلام

از اولین دقایق روزسه شنبه همزمان با 10 محرم عاشورای حسینی مردم، مسئولان، پیر و جوان و زن و مرد با حضور در خیابان‌ها، مساجد و حسینه ها استان ایلام  ضمن تشکیل دسته‌های سینه زنی و عزاداری در سوگ شهدای کربلاعزاداری کردند.

در شهر ایلام  هیئت‌های عزاداری به سمت میدان 22 بهمن حرکت کردند و در مصلی به اقامه عزاداری، سوگواری و نماز پرداختند.

 

 

ایوان

مردم شهرستان ایوان در روز عاشورای حسینی با برپایی دسته جات عزاداری به یاد شهدای کربلا عزاداری کردند.

حضور جوانان با شور حسینی در دسته جات عزاداری جلوه‌ای زیبا از عشق مردم به خاندان اهل بیت (ع) است.

 

 

ملکشاهی

همزمان با دهم ماه محرم تجمع بزرگ عاشورائیان در ملکشاهی برگزار شد.

اقشار مختلف مردم ملکشاهی همزمان با عاشورای حسینی به عزاداری و سوگواری پرداختند.

 

 

دهلران

مردم عزادار شهرستان دهلران در دهمین روز از ماه محرم الحرام، غرق در ماتم و عزا بودند و مردم ولایتمدار و عاشق اهل بیت(ع) در عاشورای حسینی بر سر و سینه زدند.

 این شهرستان در روز عاشورا شاهد حضور خیل انبوه مردم سیاه پوش بود که در مصیبت جانگداز سرور و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین(ع) و یاران با وفای ایشان به سوگواری و عزاداری پرداختند.

 از جای جای شهرستان صدای یاحسین به گوش می رسید و هر کس به گونه ای عشق و ارادت خود را به سرور و سالار شهیدان نشان می داد و در سوگ این مصیبت جانکاه به عزاداری و سوگواری پرداخته بود.

 

 

چرداول

همزمان با تاسوعای حسینی مراسم سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) و یاران بزرگوار این امام همام با حضور دسته جات عزادار و آحاد مردم ولایت مدار در شهرستان چرداول برگزار شد.

در این روز عزاداران حسینی در قالب هیت‌های مذهبی محلات مختلف چرداول با حضور در معابر، مساجد و تکایا به سینه‌زنی و زنجیرزنی پرداختند.

 

 

 

مهران

مراسم عزاداری سرور و سالارشهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش باحضور دسته های عزاداری در شهرستان مهران برگزار شد.

 

 

دره شهر

 آئین عاشورای حسینی در شهرستان دره شهر با حضور خیل گسترده هیئت ها و دسته های عزاداری برگزار شد.

حضور چشمگیر جوانان و خانواده‌ها در آیین‌های عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) یکی از جلوه های عزاداری سیدالشهدا(ع) در دره شهر است.

شور و شعور حسینی روزعاشورا با برپایی آیین‌های عزاداری و اقامه نماز ظهر عاشورا در دره شهر به اوج خود رسید.

 

 

آبدانان

مراسم عزاداری عاشورای حسینی از صبح امروز سه شنبه ۱۹شهریور مصادف با دهم محرم سالروز شهادت امام حسین(ع) در قالب دسته‌جات سینه‌زن و زنجیرزنی در شهرستان آبدانان با حضور پرشور عزاداران حسینی برگزار شد.
 


 

انتهای پیام

برگزیده سایت

در گفتگوی تفضیلی با کارشناس مسائل نظامی بررسی شد؛
پایان شوم استراتژی دفاع متحرک عراق با آزادسازی مهران؛
دکترای روابط بین الملل در گفتگو با ایلام بیدار:

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب