کد مطلب: 37662
تاریخ انتشار : 1398-06-17 11:54
یک مداح اهل بیت‌ (ع) با تاکید بر اینکه امنیت امروز کشور را مدیون جانفشانی شهدا هستیم، گفت: مداحان اهل بیت (ع) می‌توانند با بیان رشادت‌ها و جوانمردی شهدا که برگرفته از رشادت و جوانمردی حضرت سید الشهداء و یاران باوفایش است، یاد شهدا را زنده نگه داشته و در انتقال آرمان‌های آن‌ها به نسل جدید تاثیرگذار باشند.

به گزارش ايلام بيدار ، «کاظم غفارنژاد» از مداحان دوستدار اهل بیت (ع) و ارزشی کشورمان است که از دوران نوجوانی و از سَرِ عشق به اهل بیت (ع)، به جمع مداحان و مرثیه‌سرایان اهل‌بیت (ع) پیوسته و در این راه، گذرگاه‌ها و سنگلاخ‌های سخت و طولانی را پیموده است. این مداح اهل بیت (ع) در هیأت «رأیة الرضا» با نوای دلنشین و سبک خاصی توانسته جمع کثیری از جوانان ارزشی و انقلابی را دور هم جمع و با مکتب اهل بیت (ع) آشنا کند.
غفارنژاد با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه در «نوحه خوانی چیزی بگویید که آن سینه‌زن بر معرفتش بیافزاید»، اظهار داشت: در وهله اول خود مداحان باید به جایگاهی از کمال و عرفان نسبت به اهل بیت (ع) برسند تا بتواند به نسل جوان شور و شعور حسینی را منتقل کنند. زمانی یک مداح می‌تواند در مخاطب خود بصیرت ایجاد کند که خود مداح معرفت و بصیرت کافی از ائمه و اهل بیت (ع) داشته باشد.
وی ادامه داد: مداحان زمانی می‌توانند مردم و به خصوص جوانان را با نهضت امام حسین (ع) پیوند دهند که خودشان باور قلبی به راه و مکتب حضرت سیدالشهدا (ع) داشته باشند؛ اگر خدای ناکرده مداحی صرفا برای چهره شدن و کسب شهرت وارد این عرصه شود، زیبنده مکتب امام حسین (ع) نیست.
غفارنژاد گفت: یکی از مشکلات اساسی که دامنگیر جامعه مداحان شده است، رسیدگی به امور خود قبل از توجه به امور و وظایف مداحی است؛ مداحان باید دغدغه‌شان، دغدغه ترویج فرهنگ عاشورا باشد؛ چراکه اگر هدفی غیر از این را در سر بپرورانند نسبت به رسالت مهمی که بر دوش دارند، جفا کرده‌اند.
وی در ادامه با اشاره به نقش مداحان در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: هیچ شکی در این نیست که امنیت امروزی کشور را مدیون جانفشانی شهدا هستیم؛ امنیت در کشور اسلامی ما بی‌نظیر است. ما می‌بینیم که دسته‌‌جات عزاداری امام حسین(ع) هر سال باشکوه‌تر از سال قبل و بدون کوچک‌ترین خدشه امنیتی در سراسر میهن عزیزمان برگزار می‌شود؛ لذا بر همگان واضح است که این امنیت حاصل ریخته شدن خون پاک شهدایی است که از جان و مال خود مایه گذشته‌اند.
غفارنژاد تصریح کرد: مداحان می‌توانند با بیان رشادت‌ها و جوانمردی شهدا که برگرفته از رشادت و جوانمردی حضرت سید الشهداء و یاران باوفایش است، یاد و خاطره رزمندگان و شهدای دوران هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حریم آل الله را زنده نگه داشته و در انتقال آرمان‌های آن‌ها به نسل جدید تاثیرگذار باشند.
انتهای پیام/ر

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب