کد مطلب: 37613
تاریخ انتشار : 1398-06-16 11:25
معاون قوه قضائیه گفت :امروزه قوه قضاییه نسبت به قبل مصمم تر شده است که به خواسته بحق مردم که مبارزه با فساد است جامع عمل بپوشاند ودر این راستا از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

به گزارش ایلام بیدار، حجت الاسلام " غلامحسین محسنی اژه ای"، معاون قوه قضائیه؛ صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه رئیس دادگستری استان ایلام گفت: امروزه باید دقت کنیم یزید و منکر امروز را بشناسیم، باید توجه کرد منکری که امروز ترویج می شود و به ظاهر یک جلوه اسلامی دارد و در جامعه به نام اسلام ناب می شود، چیست؟ اگر میخواهیم خون امام حسین (ع) و حضرت زینب (س) را پاس بداریم باید شرایط زمان خود را بشناسیم، عزاداری ها بسیار مهم است و مقدمه ای است که نهضت امام حسین (ع) که همان امر به معروف و نهی از منکر را زنده نگه بداریم .

وی اظهار کرد: امروز باید ببینیم چه کسانی به دنبال خدشه وارد کردن به دین هستند و اگر در این مسیر قدم برداشتیم بدانیم پیرو امام حسین (ع) هستیم،امروز چه کسانی می خواهند اسلامیت و عزت ایران را حفظ و روز به روز به اقتدار آن بیافزاید و خدایی نکرده چه کسانی خواسته یا ناخواسته از مسیر دیگری حرکت کنند‌. محسنی اژه ای افزود: باید توجه کرد بنا دارند چه جیزی را از طریق فضای مجازی در میان نسل جوان ترویج کنند و چگونه باید مقابله کرد، چگونه می خواهند بنیاد اسلامی خانواده ما را سست کنند که اگر سست شد پایه های اجتماع هم سست می شود،چنانچه بسیاری از گرفتاری های امروز غرب به همین خاطر است. 

معاون قوه قضائیه گفت: دشمن امروز به دنبال تفرقه افکنی  در سطح جامعه  است که برای این منظور از هیچ روشی همچون دروغ پراکنی و شایعات و حرف های ناروا در شبکه های مجازی دریغ نمی کنند می خواهند وانمود کنند که مردم از اعتقاداتشان خسته شده اند اما قسم می خورم بیش از دهه اول انقلاب جوان های آماده برای نظام و انقلاب داریم ،امروز دشمن نهایت تلاش خود را می کند تا اقتدار نظام را تضعیف کند و هنگامی که نیروی ما را تضعیف کنند به خواسته خود می رسند‌.

وی تصریح کرد: برخی ها بر این تصور هستند که اگر کوتاه بیاییم دشمن بر ما سوار نمی شود در صورتی که اگر امروز استکبار از ایران اسلامی حساب می برند، بخاطر قدرت ماست،لذا نتیجه سازش با استکبار سرنوشتی همچون "مرسی" را به دنبال دارد که او با قفس، این طرف و آن طرف می کردند، لذا با این ترفندها قصد دارند ما به سمت خود بکشانند و بعد سیاست تضعیف را دنبال می کنند و در نهایت خواسته و هدف پنهانی خود را اعمال می کنند.

محسنی اژه ای ادامه داد: امروزه دشمن از طریق عملیات روانی شدید از طریق ماهواره و فضای مجازی به دنبال فشار بر مردم است که راه به جایی نبرده و نمی برند،امروز بعد از شکست های متعدد به دنبال مذاکره مجدد هستند که فریبی بیش نیست و دولتمردان باید این را دریافته باشند، باید سوال کرد نتیجه چند سال مذاکره و گفتگو و قول ها چه شد و مگر قرار نبود همه تحریم ها برداشته شود اما آیا برداشته شد یا بدتر از قبل شد،شرایط بانکی و فروش نفت نیز همین مسیر را طی کرده است.

معاون قوه قضائیه عنوان کرد: پیشنهاد ۱۵ میلیارد دلار خط اعتباری هم که اخیرا داده شده نیز قابل بررسی است که آیا باز هم زیر قول خود خواهند داد یا خیر به فرض چنانچه هم این مبلغ را بدهند آیا ما خودمان نمی توانیم بیش از این رقم را به دست بیاوریم؟ لذا با استفاده و مدیریت مواردی همچون فرارهای مالیاتی در این مسیر گام برداشت و قوه قضاییه همه جهت به دولت کمک می کند.

وی تاکید کرد: سیاست های کلی نظام باید ملاک همه قرار گیرد تا بار دیگر فریب دشمن را نخوریم، اگر آن تذکرات رهبری در زمان مذاکرات اجرایی شد امروز شرایط بهتری داشتیم.

محسنی اژه ای افزود: امروز دشمن همچنین به دنبال ایجاد گرفتاری برای معیشت مردم است و برخی در داخل نیز در زمین دشمن بازی می کنند و برخی با نیت دشمن و یا منافع شخصی این مسیر را دنبال می کنند که رنج مردم از خودی هایی که احتکار و اختلاس می کنند بیشتر است.

معاون قوه قضائیه یادآور شد: امروز مردم از قوه انتظار دارند با قدرت با فساد مبارزه کنند و برای تحقق این حق مردم تا جایی که در توان است، مبارزه همه جانبه سریع و اعتدال با مفسدین را انجام دهیم، اگر می خواستیم در این مسیر موفق شویم باید شرایط و بسترهایی از قبل فراهم می شد و این نیازمند ورود دولت و مجلس نیز است و مبارزه با فساد نه فقط فساد اقتصادی بلکه در سایر حوزه ها نیازمند کار جهادی و روحیه انقلابی است .

وی اذعان کرد: امروز مردم به قوه قصاییه خوشبین هستند که باید این را مغتنم بشماریم و نیاز است رسانه ها و کسانی که داری تریبون هستند به خصوص مردم در راستای مبارزه با فساد کمک کنند.

 

انتهای پیام/

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب