کد مطلب: 37421
تاریخ انتشار : 1398-06-07 12:38
مسلم معین، رئیس سازمان فضای مجازی بسیج گفت: تشکیل شبکه مردمی سایبری انقلاب برگرفته از کارویژه بسیج است و به فضل الهی اجازه شکل‎گیریِ بحران در فضای مجازی علیه نظام جمهوری اسلامی را نمی‌دهیم.

به گزارش ایلام بیدار، مسلم معین، رئیس سازمان فضای مجازی بسیج در همایش "خاکریزهای مجازی" در جمع فعالان فضای مجازی اظهار کرد: یک اشکال و اشتباهی که از ابتدای بروز فضای مجازی در کشور اتفاق افتاده است، ترجمان غلط از واژه سایبراسپیس به ترجمه تحت اللفظیِ بی معنایی به عنوان فضای مجازی است.

وی افزود: از این کلمه چیزی که به ذهن متبادر می‎شود فضایی است که وجود ندارد و یا زندگی دوم است در حالیکه یک ریاضیدان آلمانی واژه سایبرنتیک را به آن اطلاق کرد که به معنای کنترل، رهبری و مفهوم کنترل یک ذهن برتر نسبت به یک پست‎تر را در خود گنجانده و این مفهوم را در ذهن متبادر می‎کند که فضای سایبری یک فضای کنترل است.

رئیس سازمان فضای مجازی بسیج گفت: رژیم پهلویِ اول با تمام بنگاه‎ها اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و مردمی و حتی امکانات کشورهای متخاصم تلاش می‎کند تا پوشش مردم ایران را تغییر دهد اما موفق نمی‎شود و از دل آن تلاش‎ها جمهوری اسلامی بیرون می‎آید.

وی افزود: در حال حاضر روزانه تفاوت‎های بارزی در فرهنگ و سبک جامعه دیده می‎شود که این مسئله ناشی از بهره‎برداری حداکثری دشمن از همین ابزار کنترل ذهن و تغیرر باورهاست.

معین در ادامه گفت: امروز هدف دشمن قطعا و بدون تردید براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران با استفاده از همین ابزار کنترل ذهن و فضای مجازی است.

رئیس سازمان فضای مجازی بسیج افزود: تغییر نظام جمهوری اسلامی نیز تنها به معنای تغییر ساختاری نیست بلکه ممکن است همین قوه‎ها و نهادهای حاکم استحاله شوند و بدون کارویژه خود وجود داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: پس از تشکیل شبکه مردمی سایبری انقلاب در بسیج در سال ٩٧ تا امروز، بیش از ٢٠٠عملیات در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی انجام گرفته که حداقل ٢٠ عملیات بعد موثر ملی و ٤ مورد بعد موثر بین‎المللی پیدا کرده اند.
وی بیان کرد: تشکیل شبکه مردمی سایبری انقلاب برگرفته از کارویژه بسیج است و اکنون دریای عظیم چند ده هزار نفری در شبکه‎های اجتماعی باعث سردرگمی جریان مقابل شده است.

رئیس سازمان فضای مجازی بسیج در پایان تصریح کرد: به فضل الهی اجازه شکل‎گیریِ بحران در فضای مجازی علیه نظام جمهوری اسلامی را نمی‌دهیم.

انتهای پیام/ش

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب