کد مطلب: 37407
تاریخ انتشار : 1398-06-07 09:32
فرمانده مرزبانی ناجا و فرمانده گارد مرزی منطقه 3 عراق در دیداری بر ارتقاء امنیت مرزهای دو کشور و نیز تسهیل تردد زائران اربعین از مرز مهران تاکید کردند.

به گزارش ايلام بيدار ، سرلشکر "علی حسین عباس"، فرمانده گارد مرزی منطقه سه عراق در دیدار با فرمانده مرزبانی ناجا در نقطه صفر مرزی مهران ضمن قدردانی از همکاری خوب بین مرزبانان ایران و عراق گفت: خدمتگزاری به زائران اباعبدالله الحسین(ع) توفیق و سعادتی است که خداوند متعال نصیب ما کرده و  برای ما یک افتخار است و در این مسیر از خدمات رسانی به زائران در زمینه های مختلف دریغ نخواهند کرد.

سرلشکر علی حسین عباس ضمن اعلام آمادگی کامل برای تسهیل تردد و خدمت رسانی به زائران ایرانی در طول سال بویژه محرم و اربعین افزود: علیرغم برخی مشکلات در سال های قبل، همکاری لازم را با کشور جمهوری اسلامی ایران به عمل خواهیم آورد.

وی یادآور شد: تلاش ما بر این است تا امسال با آمادگی کامل و برنامه ریزی مناسب در خدمت زائران اربعین حسینی باشیم.

در این دیدار فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران به همراه فرمانده گارد مرزی منطقه 3 عراق از زیرساخت های دو کشور در مرز مهران بازدید میدانی کردند.

سردار رضایی فرمانده مرزبانی ناجا نیز در این دیدار گفت: از تلاش و زحمات نیروهای مرزبانی و امنیتی عراق و مدیریت خوب آنها در خصوص تسهیل تردد زائران ایرانی بویژه در ایام اربعین حسینی تقدیر و تاکید کرد: برآوردها نشان می دهد امسال با توجه به حذف روادید، بیش از سه میلیون زائر از مرزهای چهارگانه تردد کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا یادآور شد: این موضوع(حذف روادید بین 2 کشور) ما را بر این داشته تا به دنبال راهکار های بهتر برای تسهیل تردد زائران اربعین حسینی به سمت کشور همسایه عراق داشته باشیم.

سردار رضایی اضافه کرد: با بهره گیری از تجربه سال های گذشته، اقدامات قابل قبولی در سال جاری در مبادی تردد زائران اربعین در مرزهای چهارگانه از سوی دستگاه های ملی و استانی انجام شده است.

 

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب