کد مطلب: 37323
تاریخ انتشار : 1398-06-04 07:02
یک روانشناس گفت: شناخت عواطف همسر باعث هیجانات‌ مثبت در زندگی می‌شود،

به گزارش ايلام بيدار ، زهرا امام روانشناس و مشاور درباره تاثیر هیجان در زندگی مشترک اظهار کرد: در زندگی مشترک خانم و آقا سعی می‌کنند تا یکدیگر را از لحاظ هیجانی درک کنند گاهی بعضی از زوجین در این راه موفق‌تر از بقیه عمل می کنند و بعضی دیگر از زوجین دچار تعارضاتی با یکدیگر می‌شوند.

امام بیان کرد: هیجان رابطه مستقیم با عواطف دارد به این معنا که از آنجا که آدم‌ها تفاوتی فردی با یکدیگر دارند پس در بیان عواطف هم با یکدیگر تفاوت دارند و شناخت عواطف همسر باعث هیجانات‌ مثبت در زندگی می‌شود،گاهی اوقات متاسفانه عدم شناخت هیجانات همسر و تفسیر اشتباه از هیجانات همسر باعث بروز هیجانات منفی و تعارضات در زندگی مشترک می‌گردد.

او ادامه داد: در اوایل ازدواج با دلیل عدم شناخت هیجانات همسران از یکدیگر اختلاف معمولا پیش می‌آید، سعی کنید حتما در شناخت هیجات همسر خود تلاش کنید و هیجانات همسر خود را بشناسید و با او در این رابطه صحبت کنید.

این روانشناس افزود: سعی کنید هیجانات خود را هم بشناسید و کنترل بر هیجانات خود داشته باشید، زندگی خود را از یک نواختی خارج کنید و داشتن زندگی یکنواخت باعث ایجاد تنش و تعارض در زندگی می‌شود؛ همچنین تفریحات مشترک در زندگی داشته باشید و در هنگام بروز مشکلات حتما در صدد حل مشکل در فضایی آرام  و به دور از تشنج اقدام کنید.

امام خاطرنشان کرد: در صورتی می‌توانید هیجانات همسرتان را خوب بشناسید که در این مورد با او صحبت کرده باشید و مهم‌تر اینکه به هیجانات خود نیز شناخت داشته باشید و در این مورد حتما با همسرتان صحبت کنید.

انتهای پیام/الف

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب