کد مطلب: 36984
تاریخ انتشار : 1398-05-20 08:23
وضعیت نامناسب بهداشتی در حاشیه ها شهرها وروستاهای شهرستان چرداول باعث ایجاد مشکلاتی گردیده که نیازمند تدبیری از سوی مسئولین است.

گروه اجتماعی ايلام بيدار - چرداول:: امروزه رعایت بهداشت وسلامت افراد یکی از مهم ترین فاکتورهای پیشرفت هرجامعه به شمار می رود وپیشرفت وپویایی جامعه در گرو توجه به سلامت محیط وافراد است و از این رو باید دراین خصوص برنامه ای جامع برای سلامت افراد ومحیط داشت.

شهرستان چرداول به عنوان دروازه ورودی استان ایلام در مسیر زائران وگردشگران از نقاط مختلف کشور قرار دارد واز سال های گذشته با مسائل زیست محیطی مانند دپوی کود مرغی، نخاله های ساختمانی ، تجمیع زباله ها در مسیر جاده و نامناسب بودن وضع کانال ها روبه رو است که برخی از این مسائل برطرف شده ولی برخی دیگر هنوز جای کار دارد.

مسئله سلامت ومحیط زیست فقط مختص به یک شهریا مکان نمی شودوهمه از مردم گرفته تا مسئولین باید دراین امرسهیم باشند

سعیدی  یکی از اهالی شهرشباب درگفتگو با خبرنگار ایلام بیدار در چرداول  گفت:شهر شباب به سبب موقعیت مهمی که دارد دچارمشکلات بهداشتی شده که باید مورد توجه مسئولین قرار بگیرد.

وی افزود:تجمیع زباله در حاشیه شهرها و کانال ها چهره زشتی از آن شهر را ارائه می دهد که مسئولان دراین خصوص باید اقدامی انجام دهند.

این شهروند چرداولی تصریح کرد:این موضوع فقط مربوط به مسئولین نیست وهمه اقشار جامعه باید هماهنگ با مسئولین به مبارزه با تجمیع زباله ها در حاشیه ها شهرها وکانال های شهری بپردازند.

با توجه به هشدار کارشناسان محیط زیست وبهداشت مبنی بربیماری زا بودن تجمیع زباله ها در حاشیه شهرها وکانال های فاضلاب این امر ممکن است باعث شیوع بیماری های مختلف گردد که باید برنامه ای جامع برای مبارزه با تجمیع زباله در تمام سطح شهرستان اندیشیده شود.

برای زباله ها باید تدبیری اندشید

"میلاد منت نیا" از کارشناسان بهداشتی در گفتگو با خبرنگار ایلام بیدار در چرداول گفت:مساله زباله ها به سبب دپوی غیربهداشتی آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی افزود:تجمع زباله ها، دفع نامناسب آن ونبود مکانی برای دفع بهداشتی زباله ها در سطح شهرستان باعث به وجود آمدن مشکلاتی نظیر بوی بد، بیماری، هجوم حشرات و... در حاشیه ها شهرها وروستاها شده است.

این کارشناس بهداشتی خاطرنشان کرد:برای زباله ها باید تدبیری اندشید وگرنه به سلامت مردم لطمه خواهد زد.

حل مشکلات بهداشتی نیازمند اعتبارات

"محمد حسین رحیمی"  سرپرست شهرداری شباب در گفتگو با خبرنگار ایلام بیدار در چرداول گفت:با توجه به مشکلات به وجود آمده به علت بالا آمدن نهر کشاورزی شهروندان دچار مشکلات هستند.

وی افزود:در اولین فرصت نسبت به رفع مشکلات اقدام خواهد شد ولی برای حل آن به صورت ریشه ای باید منتظر اعتبارات بمانیم.

سرپرست شهرداری شباب خاطرنشان کرد:حل مشکلات بهداشتی نیازمند اعتبارات است که امیدواریم این مورد محقق شده ومشکلات شهروندان حل شود.

برای سلامت وبهداشت مردم باید هزینه کرد و مشکلات بهداشتی را همه نهادها باهمکاری هم حل کنند تا در آینده شاهد اینگونه مشکلات نباشیم.

 

 

انتهای پیام/ر

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب