کد مطلب: 36830
تاریخ انتشار : 1398-05-13 13:14
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: شرایط اقتصادی تا پایان سال روز به روز بهبود می‌یابد و در استان خراسان‌جنوبی فرصت‌های خوبی است و می‌تواند در رونق استان و کشور نقش مهم و اساسی داشته باشد.

به گزارش ايلام بيدار ،حسینعلی امیری صبح امروز در شورای ساماندهی مبادلات مرزی و کارگروه توسعه صادرات خراسان جنوبی اظهار داشت: استان خراسان جنوبی شتاب بهتری در توسعه خواهد داشت و تاکنون نیز اقدامات خوبی در استان شده است.
وی گفت: امروز در شرایط خاصی قرار داریم و برجام یکی از مهمترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید بوده و این‌که آمریکا یک‌طرفه از برجام خارج شده از ارزش حقوقی و بین‌المللی برجام کاسته نشده و هنوز این آثار حقوقی، سیاسی و بین‌المللی را دارد.
معاون پارلمانی رئیس جمهور افزود: آمریکایی‌ها در برجام نقص عهد کردند و خودشان را در دنیا بی‌اعتماد نشان دادند و شرایط امروز با سال‌های 91 و 92 متفاوت است و دشمنان کشور ایران را ماجراجو و دنبال جنگ می‌دانستند و به‌جز دو کشور حامیان زیادی نداشتیم اما امروز این‌گونه نیست و آمریکا بدنام و بدعهد است و غیرقابل اعتماد.
امیری تصریح کرد: اگر لحن آمریکایی‌ها تغییر کرده نیز حاصل همین برجام است و اگر توازن قدرت ما تغییر یافته نیز میوه برجام بوده است.
وی ادامه داد:‌ نادیده گرفتن برجام جفا در حق تیم مذاکره کننده و رئیس جمهور است و اگر با اقتدار در دنیا حضور داریم و جامعه جهانی همراه ایران اسلامی و علیه آمریکا و رژیم صهیونیستی است به‌دلیل آثار سیاسی و حقوقی برجام است.
معاون پارلمانی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: برجام همچنان کارکرد خود را دارد و از عزت و اقتدار خوبی نظام جمهوری اسلامی ایران برخوردار است و جبهه مقاومت در منطقه تشکیل شده و این مقاومت به‌لطف الهی جواب داده است.
امیری اظهار کرد: مسیر طی‌شده مسیری درست است و دشمنان می‌خواستند با نشانه گرفتن اقتصاد کشور و ایجاد تنگناها در حوزه اقتصادی و نارضایتی بین مردم کشور را به هم بریزند اما خواب آنها تعبیر نشده است.
وی با بیان اینکه "علی‌رغم تمام مشکلات شاهد پروژه‌های بزرگ و مهم در کشور هستیم" گفت: شرایط اقتصادی تا پایان سال روز به روز بهبود می‌یابد و در استان خراسان جنوبی فرصت‌های خوبی است و می‌تواند در رونق استان و کشور نقش مهم و اساسی داشته باشد.

منبع:تسنیم

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب