معاون استاندار ایلام خبر داد؛
آماده‌باش همه عوامل ستاد مدیریت بحران ایلام
کد مطلب: 36725
تاریخ انتشار : 1398-04-27 22:55
در پی آتش‌سوزی‌های اخیر به دستور استاندار ایلام شورای هماهنگی مدیریت بحران استان تشکیل جلسه داد.

به گزارش ايلام بيدار ، معاون سیاسی و امنیتی استانداری ایلام در این نشست از اعلام آماده‌باش به عوامل ستاد بحران خبر داد و گفت: در این جلسه تصمیم گرفته شد امشب ۳ اکیپ از طرف سپاه، منابع طبیعی و محیط‌زیست در مناطق مورد هدف برای مدیریت اوضاع تا صبح حضورداشته باشند.

«محمد نوذری»، تصریح کرد: همچنین مقرر شد صبح فردا ۱۰۰ نفر از نیروهای سپاه در دو محور و مجموعه ستاد مدیریت بحران شامل منابع طبیعی و محیط‌زیست و دیگر دستگاه‌ها یک محور را بر عهده بگیرند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار با اشاره به این موضوع که منابع طبیعی و سپاه پشتیبانی و تدارکات این اکیپ‌ها را بر عهده‌دارند، افزود: آب و فاضلاب شهری و روستایی با امور عشایری هرکدام با تانکرهای آب به منطقه اعزام می‌شوند.

وی، بیان کرد: به همه دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد که خودروهای کمک دار که توان حرکت در مناطق صعب‌العبور رادارند تا صبح فردا در اختیار عوامل مدیریت بحران استان قرار دهند.

نوذری، در ادامه از دلایل دیر خاموش شدن آتش‌سوزی‌ها گفت و تصریح کرد: بارش‌های فراوان امسال باعث تراکم مرتع در جنگل‌های استان شده که این موضوع کار اطفاء حریق را دچار مشکل کرده و همچنین ورزش باد و صعب‌العبور بودن منطقه نیز مزید بر علت شده بود.

وی در پایان از مردم درخواست کرد که در مواقع آتش‌سوزی به کمک عوامل مدیریت بحران استان بیایند چراکه طبیعت متعلق به همه است و همه ما بایست نسبت به این مهم احساس مسئولیت داشته باشیم.

 

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب