نماینده عالی دولت در استان ایلام خبر داد؛
ساخت دو آزادراه در ایلام/اتصال استان به خط ریلی کشور محقق می شود
کد مطلب: 36702
تاریخ انتشار : 1398-04-24 08:09
استاندار ایلام از ساخت دو آزادراه در ایلام خبر داد و گفت: اتصال استان به خط ریلی کشور در سال جاری محقق می شود.

به گزارش ايلام بيدار ، "قاسم سلیمانی"، استاندار ایلام یکشنبه شب در گفتگوی خبری با مردم ایلام در صدا و سیمای مرکز استان اظهار کرد: حضور مدیران ارشد اقتصادی کشور در استان بایک ترکیب تاثیرگذار قطعاً خیر و برکت فراوانی برای استان خواهد شد.

وی عنوان کرد: دراین سفر مصوب شد که ۳۰ میلیارد تومان به جاده ایلام به مهران و ۸۰ میلیارد تومان به بیمارستان ۳۷۶ تختخوابی کمک شود.

وی افزود: در این شرایط سخت اقتصادی بودجه ای که از سفر تیم اقتصادی کشور و سیل حاصل شد چندین برابر از بودجه استان است.

سلیمانی دشتکی عنوان کرد: دو آزاد راه در استان پیگیری می کنیم، یکی آزاد راه حمیل به ایلام شروع شده است. دومین آزادراه پل زال به دهلران است که ۱,۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار می خواهد که در این سفر در فاز اول برای ۸۰۰ میلیاردتومان کنسرسیومی متشکل از چهار بانک تشکیل شد.

وی تصریح کرد: با صندوق توسعه ملی توافق شد کارخانه های مرتبط با پتروشیمی و پایین دست مورد حمایت قرار گیرند.

استاندار ایلام اظهار داتش: صندوق توسعه ملی اعلام آمادگی کرد برای پتروشیمی مهران ۱.۲ میلیارد دلار تسهیلات ارزی به شرط حضور سرمایه گذار اختصاص دهد.

آرزوی دیرینه ایلامی ها بر برآورده می شود

وی با اشاره به اینکه بالای ۱۰ هزار میلیارد تومان در حوزه های مختلف سرمایه گذاری شده است، گفت: کارهای بزرگی در دست اقدام است که برای استان ارمغان توسعه خواهد بود.

وی تصریح کرد: به زودی آرزوی دیرینه ایلامی ها یعنی اتصال به خط ریلی کشور برآورده خواهد شد.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه در حالی که وضعیت مالی سختی داریم اما در ایلام رشد قابل توجه اعتبارات داشته ایم، افزود: ۶۲۶ میلیارد تومان اعتبار برای استان ایلام در مناطق سیل زده استان در نظرگرفته شده و تا ۵۰ درصد تخصیص خورده است.

وی گفت: بخش زیربنایی با ۲۱۹ میلیارد تومان بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است.

استاندار ایلام افززود: از ۲۱۰ میلیارد تومان اختصاص یافته به بخش مسکن ۵۸ میلیارد تومان به صورت تسهیلات بلاعوض و ۱۵۲ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت بوده است.

وی بیان کرد: در بخش کشاورزی ۱۹۳ میلیارد تومان اختصاص یافته که از این میزان ۹۹.۲ میلیارد تومان کمک بلاعوض و ۹۲.۵ میلیارد تومان به صورت تسهیلات ارزان قیمت است.

 

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب