کد مطلب: 36606
تاریخ انتشار : 1398-04-05 09:00
امام جمعه دره شهر گفت: مواضع و اقدامات رئیس قوه قضاییه نوید بخش افزایش عدالت و مبارزه ظلم و مفاسد در کشور است.

حجت الاسلام "محمدجواد قنبربیگی"، امام جمعه دره شهر در گفتگو با خبرنگار ایلام بیدار در دره شهر، با اشاره به سخنان چند روز اخیر رییس دستگاه قضا گفت: حضور شخصی مانند ایت الله ریسی که خود از بدنه دستگاه قضا بوده قطعا میتواند به برقراری هرچه بهتر عدالت و مبارزه با فساد کمک کند.

وی با اشاره به بحث برخورد با فساد در دستگاه قضا اظهار کرد: وقتی خود قوه قضاییه از وجود عده ای انگشت شمار فاسد پاکسازی شود ان وقت می توان به صورت کامل انتظار اجرای عدالت در کشور را داشت.

قنبربیگی افزود: سخنان این الله ریسی در مورد برخورد با این افراد باعث امیدوادی و رضایت مردم از این قوه مهم شد.

وی در ادامه با اشاره به بحث حاشیه ساز ۶۳ حساب بانکی در قوه قضاییه یادآورشد: گاهی مشاهده می شود فردی سالها بخوبی در نظام کار کرده اما به دلیل یک بحث حاشیه ساز مالی و بولد ان توسط رسانه های معاند چار اسیب می شود.

حجت الاسلام قنبربیگی تصریح کرد: شفافیت دستگاه قضایی در رد وجود این تعداد حساب و نیز اعلام وجود فقط ۵ حساب نشانگر دوری قوه قضاییه از مواضع حاشیه ساز و زمینه ساز تهمت است.

وی در ادامه به بحث بررسی اموال مسئولان اشاره کرد و افزود: یکی از بهترین کارهایی که باید از اول انقلاب اجرا می شد.

قنبر بیگی خاطرنشان کرد: اینکه فردی با ۳۰ سال خدمت در یک اداره با حقوق معمولی صاحب اموال انچنانی می شود حتما یک جای کار لنگیده است.

امام جمعه دره شهر افزود: برخی از این افرادحتی اقوام و فامیلیهایشان نیز یک شبه ره صد ساله می پیمایبند و بعضا سرمایه کشور را با اختلاس به خارج می برند.

وی یادآور شد: اجرای درست و صحیح این کار باعث جلب اعتماد عمومی در کشور خواهد شد.

رییس شورای فرهنگ عمومی دره شهر ارتباط مستقیم مردم و مسئولان را امری مهم سطح کشور دانست و تصریح کرد: اصرار رییس دستگاه قضا بعنوان یکی از پر مراجعه ترین دستگاهها کشور به دیدارهای مردمی خود نشان از درایت وی دارد.

قنبربیگی افزود: وقتی ارتباط مسئوللن بلند پایه با مردم دوسویه و رو در رو باشد علاوه بر دلگرمی و شنیدن صدای مردم باعث می شود ملت این مسئول را از خودشان بدانند.

وی یکی از مباحث مهم چندماه اخیر را برگزا ی دادگاه مفاسد اقتصادی دانست و یادآورشد: اینکار باید بصورت جدی و در همه سطوح بدون ملاحظه مقام و منسب طرف مقابل انجام گیرد.

وی اظهار داشت: برخورد با مفاسد زالو صفت در کشور مردم را به جدیت نظام و کشور در مبارزه با این افراد امیدوار میکند.

امام جمعه دره شهر خاطرنشان کرد: سخنان ایت الله رییسی بعنوان رییس یکی از مهمترین قوای کشور نوید بخش افزایش عدالت و مبارزه ظلم و مفاسد در کشور است.

 

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب