کد مطلب: 36305
تاریخ انتشار : 1398-02-30 13:13
فرمانده مرزبانی کشور گفت: پیش بینی می‌شود تردد زوار اربعین در مرزهای کشور برای سال جاری ۵۰ درصد افزایش پیدا کند.

 

به گزارش ايلام بيدار ، سردار "قاسم رضایی"، فرمانده مرزبانی کشور، ظهر امروز، 30 اردیبهشت ماه در نشست خبری اصحاب رسانه ایلام اظهار کرد: مرزبانی در بخش‌های زیرساختی، آب، برق، جاده، شناورهای دریایی و… نیازمند توجه ویژه و تقویت است.

وی با اشاره به اینکه بین هشت تا ۱۰ هزار میلیارد تومان برای تقویت مرزبانی در بخش‌های مختلف نیاز است، گفت: به رغم توجه دولت و مجلس به مسئله مرزبانی ولی هنوز مرزبانی نیازمند توجه است.

رضایی عنوان کرد: بعضی از اظهارنظرها در مورد مرزبانی هم جفا است، مثلاً اعلام می‌کنند مرزبانی با کولبرها برخوردهای بدی دارد، در حالی مرزبانی کولبرها رسمی با کالای مشخص و زمان حرکت را حمایت می‌کند و کسی که متجاوز مرزی است و مشروبات الکلی و سلاح در مناطق ممنوعه عبور می‌کند، کولبر نیست.

وی عنوان کرد: طی سال ۹۷ در راستای شعار اقتصاد مقاومتی و کمک به تولید داخلی، کشفیات بزرگی در بحث قاچاق کالاها توسط مرزبانی انجام شد.

وی ادامه داد: سال گذشته بیش از ۵۸ تن مواد مخدر به داخل کشور توسط مرزبانان جلوگیری شده است.

سردار رضایی از آمادگی کامل مرزبانی برای اربعین خبر داد و گفت: خوشبختانه تعاملات بسیار خوبی با مرزبانی عراق داریم و در تلاش هستیم حتی برای اربعین مرز خسروی را فعال کنیم.

وی عنوان کرد: پیش بینی می‌شود تردد زوار اربعین در مرزهای کشور برای سال جاری ۵۰ درصد افزایش پیدا کند که در همین زمینه باید زیرساخت‌ها نیز توسط مسئولان فراهم شود.

وی افزود: بیشترین مشکلات مرزی در مرزهای پاکستان و افغانستان است که هم اکنون دولت پاکستان برای ارتقای مرزهای خود با ایران پای کار آمده است.

 

 

انتهای پیام/س

برگزیده سایت

ایلام بیدار گزارش می دهد؛
تغییر کاربری دشت های مین گذاری شده به زمین های کشاورزی؛

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب