فرمانده انتظامی استان ایلام:
قاچاق صنعت دامپروری ایلام را تهدید می کند
کد مطلب: 36288
تاریخ انتشار : 1398-02-29 08:47
فرمانده انتظامی استان ایلام نسبت به گسترش قاچاق دام و خارج کردن دام های مولد از محدوده این استان هشدار داد.

به گزارش ايلام بيدار ، "علی یاری"، فرمانده انتظامی استان ایلام نسبت به گسترش قاچاق دام و خارج کردن دام های مولد از محدوده این استان هشدار داد و گفت: قاچاق دام یک مشکل جدی محسوب می شود به نحوی که می تواند تهدیدی برای معیشت دامپروری با وجود پیشینه هزاران ساله در این استان شود.

وی بر لزوم اقدام جدی و بازدارنده تاکید کرد و گفت: مقابله با این تهدید از طریق اقدام پیشگیرانه و هماهنگ همه دستگاه‌های مسئول و مرتبط محقق می شود.
سردار یاری افزود: پلاک‌کوبی و ثبت آمار دام‌های موجود، تشدید کنترل قاچاقچیان سابقه‌دار، تشدید کنترل مرزها، مشارکت و مسئول سازی تمامی دستگاه‎ها و متولیان امر، رصد مستمر و دقیق بازار و تشدید برخورد قضایی و تعزیراتی با مرتکبان این جرائم از جمله اقدامات کنترلی است.
فرمانده انتظامی استان ایلام با اشاره به اهتمام ناجا برای مقابله با پدیده قاچاق دام افزود: نیروی انتظامی استان ایلام به منظور مقابله با این پدیده مذموم اقدام های پیشگیرانه و مقابله‌ای را تشدیدکرده به نحوی که تاکنون چندین محموله‌های قاچاق دام را کشف و ضبط کرده و با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی داده است.
وی افزود: از جمله انکه به تازه گی یک محموله غیر مجاز انتقال و قاچاق 294 رأس گوسفندکه قاچاقچیان درصدد انتقال ان به خارج از استان بودند کشف شد.

 

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب