کد مطلب: 35698
تاریخ انتشار : 1397-12-18 07:36
مجری طرح اقتصاد مقاومتی گفت: با ارائه تسهیلات بسیج سازندگی در کمترین زمان توانستم مشکلات را برطرف و اکنون مشکلی هم وجود ندارد.

به گزارش ايلام بيدار ، یکی از فلسفه های وجود اقتصاد مقاومتی کمک به طرح های کوچک و زود بازده است، طرح هایی که می تواند نان آور یک یا چند خانواده باشد.

در شهرستان دهلران جدای از آنکه مسئولان دهلرانی در راستای اقتصاد مقاومتی تلاش کرده اند ولی تا کنون خروجی آن را نه رسانه ها و نه مردم دیده اند اما در سپاه پاسداران با نام بسیج سازندگی حمایت هایی از این گونه طرح ها می شود.
اشتغال بیش از 50 نفر با تسهیلات بسیج سازندگی
سرهنگ پاسدار علی آبدونی، فرمانده سپاه ناحیه دهلران در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: حمایت از کارگاههای کوچک زود بازده راه حل سریع برای اشتغالزایی جوانان و رونق بخش اقتصاد است.
وی با اشاره به اینکه طرح های مورد حمایت بسیج سازندگی از اشتغال های پایدار هستند، افزود: ایجاد اشتغال پایدار با ارائه تسهیلات مناسب باعث توسعه مناطق کمتر توسعه یافته و رونق اقتصادی خانواده ها می شود.
فرمانده سپاه ناحیه دهلران ابراز نمود: در سال جاری بسیج سازندگی شهرستان دهلران بیش از 3 میلیارد ریال در قالب اقتصاد مقاومتی به 15 طرح تسهیلات اعطاء نموده است.
وی ابراز نمود: اجرای این طرح ها توانسته بیش از50 نفر اشتغال زایی نماید.
بر همین اساس، خبرنگار ما به سراغ یکی از جوانان دهلرانی رفته که با طرح جوجه کشی و مرغداری محلی با دستگاه های امروزی، توانسته به کسب و کار خود رونق فراوانی بدهد.
 
اشتغال بیش از 50 نفر با تسهیلات بسیج سازندگی/ مرغداری محلی که با حمایت سپاه جان دوباره گرفت
با حمایت سپاه طرحم از ورشکستگی نجات یافت
رضا جابری از جوانان شهرک وحدت دهلران از طرح خود به خبرنگار ما می گوید و اظهار کرد: این مرغداری را در تابستان امسال با سرمایه اولیه خودم که نزدیک به 180 میلیون ریال بود آغاز کردم.
وی افزود: پس از چندماه کار کردن برای ادامه مسیر نیاز به سرمایه جاری داشتم تا بتوانم سرپا بمانم.
این جوان پرتلاش دهلرانی بیان نمود: به هر دری زدم کسی به فریادم نرسید و فقط تسهیلات با سود بسیار به من پیشنهاد می کردند تا اینکه دوستان پیشنهاد دادند به سراغ بسیج سازندگی بروم.
 
اشتغال بیش از 50 نفر با تسهیلات بسیج سازندگی/ مرغداری محلی که با حمایت سپاه جان دوباره گرفت
وی ادامه داد: بسیج سازندگی در کمتر از یک ماه مبلغ 100 میلیون ریال تسهیلات با سود کم به من دادند و توانستم مشکلات را برطرف نمایم و اکنون خداروشکر مشکل آنچنانی ندارم.
جابری عنوان کرد: دودستگاه جوجه کشی و نزدیک به 700 مرغ و خروس دارم که تا پایان سال با تخم هایی که می گذارند و در دستگاه جوجه کشی قرار می دهم به بیش از هزارتا خواهند رسید.
اشتغال بیش از 50 نفر با تسهیلات بسیج سازندگی/ مرغداری محلی که با حمایت سپاه جان دوباره گرفت
وی ضمن تشکر از سپاه شهرستان دهلران، بیان نمود: دوستان زیادی می شناسم که اگر دولت آنها را حمایت کند طرح های خوبی در دست دارند اما متاسفانه دولتی ها برای شنیدن حرف های ما وقت ندارند و به جوانان نیز اعتماد نمی کنند.
اشتغال بیش از 50 نفر با تسهیلات بسیج سازندگی/ مرغداری محلی که با حمایت سپاه جان دوباره گرفت
نسیم دهلران
انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب