کد مطلب: 35301
تاریخ انتشار : 1397-11-08 10:50
ائمه جمعه باید نقد شوند، در خیلی از شهر‌ها ائمه جمعه در کار‌های اجرایی دخالت می‌کنند و واقعا دخالت‌هایی می‌کنند که سیستم قوه مجریه را مختل می‌کند چرا نباید ائمه جمعه را نقد کنیم.

به گزارش ايلام بيدار ،احمد میدری معاون رفاه وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در گفتگوی با برنامه پایش در مورد تعارض منافع گفت: ما می‌توانیم از طریق توزیع قدرت و توزیع منافع به شرایط بهتر دست پیدا کنیم. از زماه رضا شاه در ایران تمرکز اداری به وجود آمد که این تمرکز اداری منجر به تمرکز سیاسی و تجاری نیز شد.

وی گفت: من منزلم طرف هروی است، صبح که از منزل راه می‌افتم می‌بینم قوه قضائیه یک کاخ بزرگ زده است، در میدان سپاه نیز سپاه پاسداران یک ساختمان بزرگ زده، تمام این کار‌ها به معنای محروم شدن نقاط مختلف کشور است و سیستمی که به این‌ها بگوید چرا اینقدر سیستم اداری خود را در تهران اینقدرگسترش می‌دهید وجود ندارد.

میدری افزود: به عقیده من چند نهاد هستند که کار خود را درست انجام نمی‌دهند، معاونت رفاه در کشور‌های مختلف به وجود آمده تا صدای طبقات کم درآمد در دورن حکومت باشد و مهمترین وظیقه معاونت رفاه این است که غر بزند. قوه قضائیه مسئول حاکمیت قانون در کشور است اگر فساد وجود دارد و ما هر روز اخبار فساد می‌شنویم که باعث تخریب سرمایه اجتماعی و بی اعتمادی مردم به دولت و سایر قوا می‌شود مقصر اصلی قوه قضائیه است.

معاون رفاه وزیر کار گفت: قوه قضائیه در همه کشور‌ها مسئول حاکمیت قانون است. رئیس جمهور محترم جلوی مجری تلویزیون مورد سوال قرار می‌گیرد و به ملت پاسخ می‌دهد، ولی ندیدم که قوه قضائیه خیلی صریح به مردم بگوید که فلان پرونده چه شد. همان جوری که رئیس قوه مجریه باید به مردم و خبرنگاران هر چند وقت یکبار پاسخ بدهند رئیس مجلس و قوه قضائیه نیز باید پاسخگو باشند.

ائمه جمعه باید نقد شوند، در خیلی از شهر‌ها ائمه جمعه در کار‌های اجرایی دخالت می‌کنند و واقعا دخالت‌هایی می‌کنند که سیستم قوه مجریه را مختل می‌کند چرا نباید ائمه جمعه را نقد کنیم.

منبع:خبرگزاری دانشجو

برگزیده سایت

ایلام بیدار از گلایه های مردم گزارش می دهد؛
وقتی گروه های جهادی گرما و سرما نمی شناسند؛
رئیس مجمع نمایندگان استان در گفتگو با ایلام بیدار عنوان کرد؛

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب