کد مطلب: 35090
تاریخ انتشار : 1397-10-21 01:04
استاندار ایلام گفت: بنده سعی می کنم جلسه غیرمثمر نداشته باشم و در جلسات ملی سفت و محکم پیگیر مطالبات هستیم و باکسی تعارف نداریم.

به گزارش ايلام بيدار ، "قاسم سلیمانی دشتکی"، استاندار ایلام شامگاه پنجشنبه در نشست خبری استانداران ادوار ایلام اظهار داشت: اقدامات زیادی در استان ایلام برای بخش های نفت، گاز، پتروشیمی، راه و ... در حال انجام است که بطور قطع در آینده ای نزدیک این استان شاهد شکوفایی اقتصادی می شود.

وی تصریح کرد: اربعین امروز به یک فرصت بزرگ در استان تبدیل شده و برای توسعه زیرساخت های آن در استان ردیف اعتبار تعیین شده و طی سال های گذشته یک هزار و 600 میلیارد ریال فقط در حوزه راه های استان هزینه شده است.
استاندار ایلام با اشاره به اینکه توسعه بازارچه های مرزی استان به طور جدی پیگیری می شود و هم اکنون زیرساخت های مرزی در چنگوله و چیلات ایجاد شده و بطور قطع در آینده از مرز چیلات برای ترانزیت کالا و چیلات برای تردد زوار استفاده می شود.
سلیمانی دشتکی یادآور شد: نفت و گاز پتانسیل بزرگی در ایلام است به همین منظور پروژه های بزرگی در استان مثل فاز دوم پتروشیمی ایلام، پتروشیمی دهلران، ان جی ال دهلران و ... در دست اجراست که اکثر این پروژه ها از نیروهای بومی استفاده می شود.
وی افزود: توسعه کشاورزی ایلام از دیگر اقدامات مهم دولت در استان است، چند طرح بزرگ آبرسانی در بخش کشاورزی در حال اجراست که در آینده میزان اراضی کشاورزی آبی استان به 180 هزار هکتار خواهد رسید.
استاندار ایلام گفت: برای پروژه قطار استان با قول مساعد وزیر راه و شهرسازی تا قبل از عید پروژه ریل قطار استان کلنگ زنی می شود و در کنار این پروژه دیگر پروژه های زیرساختی نظیر اتمام بزرگراه ایلام - مهران نیز انجام می شود.
استاندار ایلام با اشاره به اینکه یک بالگرد اورژانس با 600 میلیارد ریال برای استان خریداری شده است، گفت: بزودی بالگرد هلال احمر به طور دائم در استان مستقر می شود.
وی اظهار داشت: برخی تنگ نظری برای اجرای پروژه ها سد راه توسعه و سرمایه گذاری استان است که نیاز است مردم همکاری کنند و بطور قطع اگر این مهم در استان اجرایی شود هم شاهد اجرای پروژه های بزرگ در استان خواهیم بود و هم اشتغالزایی محقق می شود.
استاندار ایلام با اشاره وجود 20 هزار بیکار در استان، گفت: با چند پروژه بزرگ در استان مشکل بیکاری به راحتی حل می شود پس نیاز است شرایط برای حضور سرمایه گذاران فراهم شود.
سلیمانی دشتکی عنوان کرد: از نظرات مجمع استانداران ادوار برای توسعه استان استفاده می کنیم و در جلسات تخصصی از نظرات و پیشنهادات استانداران سابق برای پیشرفت هر چه بیشتر استان استفبال شده است.

پاسخ استاندار ایلام به سخنان نماینده ایلام

وی همچنین در ادامه و در پاسخ به سوال خبرنگار ایلام بیدار مبنی بر سخنان نماینده ایلام و انتشار اخبار دید و بازدیدهای مسئولان گفت: نماینده ناظر است و باید نظر خود را اعلام کند و اشکالی هم ندارد. چنانچه جلساتی هم که چنانچه وجود دارد که بازخورد ندارد و غیرمثمر هستند باید جمع شود اما بنده سعی می کنم جلسه غیرمثمر نداشته باشم و در جلسات ملی سفت و محکم پیگیر مطالبات هستیم و باکسی تعارف نداریم لذا در این خصوص آقایانی از ایلام هم همراه بنده هستند.

وی اظهار کرد: اما در جلسات و رایزنی هایی که داریم اکثرا از ظرفیت افرادی که می توانند تأثیرگذار باشند نیز استفاده می کنیم تا به نتایج مثبت برسد، گرچه نماینده ایلام تأکید کردند که منظورشان این بوده مسئولان خوب کار می کنند و منظور این گونه نبوده است.

استاندار ایلام پیشتر از این نیز و قبل از سوال خبرنگار ایلام بیدار گفت: رایزنی ها نتیجه دارد و ما مامور به خدمت هستیم که اگر نتیجه بدهد خیلی هم بهتر می شود و تا جایی که می توانیم باید تلاش کنیم.

 

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب