کد مطلب: 34616
تاریخ انتشار : 1397-09-04 10:18
شهید محمد کرمی در 42 در روستای شهرک هزارانی از توابع شهرستان آبدانان در خانواده‌ای مذهبی و ساده زیست دیده به دنیا گشود.

به گزارش ايلام بيدار ، شهید محمد کرمی فرزند اورام و سیما خانم در 4روز از شهریورماه سال1342شمسی در شهرک هزارانی آبدانان دیده به جهان گشود.

وی تحصیلات خود را تا سال دوم راهنمایی پی گرفت و پس از آن با توجه به شرایط جنگی دوران دفاع مقدس به عنوان فرمانده گروهان به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست و راهی جبهه های نبرد با متجاوزین بعثی گردید.

شهید کرمی پس از مجاهدت فراوان سرانجام در تاریخ 30آبان سال 1366در منطقه کردستان مورد اصابت ترکش قرار گرفت و به شهادت رسید مزار این شهید در گلزار شهدای آبدانان قرار دارد.
رشادت‌های محمد منجر شد تا سایر اعضای خانواده وی نیز به جبهه اعزام شوند؛ برادر بزرگ محمد در یکی از عملیات‌ها به مقام جانباز شیمیایی نائل شد و بعد از چند سال مقاومت، شهادت را مانند برادر شهیدش لبیک گفت و به او پیوست


یکی ویژگی‌های بارز این سردار اسلام کمک به دیگران در شرایط سخت بوده است. محمد با روحیه‌ی معنوی بالای خود، علاقه‌ی شدیدی به حضرت امام خمینی (ره) داشت و دیگران هم به دلیل مهربانی‌های محمد گرایش شدیدی به امام امت پیدا کرده بودند.

 بعد از مهاجرت خانواده‌ی کرمی به خوزستان، محمد دوران کودکی خود را در هجران گذراند. محمد با ایمانی که به خدا داشت در همان آغاز جنگ تحمیلی رژیم بعثی علیه ایران، در آبان ماه سال 59 در حالی که 17 سال داشت، از طریق سپاه خوزستان به فرمان امام امت لبیک گفت و به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شد؛ محمد با توجه به شجاعت و دلیری‌هایش در صفوف جبهه‌ها به (محمد تکاور یا محمد رنجر) شهرت یافت.
سرانجام محمد در تاریخ 30/8/66 در عملیات غرور آفرین نصر 8 در حالی که فرمانده گروهان بود، در مرتفع‌ترین قلل مه آلود کردستان مورد اصابت ترکش قرار گرفت و به شهادت رسید.
 

 

قسمتی از وصیت نامه شهید

ای مردم مسلمان ایران نکند خدای نکرده از پشتیبانی امام و ولایت فقیه دست بردارید که در آن صورت اسلام از بین می رود و گناهش به گردن ماست و روز محشر چه جوابی خواهیم داد.

پس باید همانطوری که حسین وار شده ایدمثل حسین هم ،مصیبت ها را تحمل کنید روزی می آید که تمام به دست شما به اهتزاز در خواهد آمد و ابر قدرتهای شرق و غرب بر این مسئله واقفند. البته تحقق این امر دو شرط دارد:یکی اینکه گوش به فرمان امام و پیرو ولایت فقیه باشید و دیگری ایجاد وحدت در بین تمام مسلمین جهان پس توصیه می کنم که به ریسمان ولایت فقیه و وحدت چنگ زنید


 


انتهای پیام/س

 

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب