کد مطلب: 34427
تاریخ انتشار : 1397-08-20 07:52
رزمایش مقابله با بيماري تب برفكي به مناسبت هفته پدافند غيرعامل به همت اداره کل دامپزشکی استان ایلام برگزار شد.

به گزارش ايلام بيدار ، "وهاب پیرانی"، مدیرکل دامپزشکی استان ایلام بابیان این مطلب، اظهار کرد: رزمايش مقابله با بيماري تب برفكي توسط اداره كل دامپزشكي استان ايلام و با همكاري سازمان جهاد كشاورزي و پدافند غيرعامل استانداري برگزار شد.

وی گفت: در اين رزمايش اکیپ‌های عملياتي در قالب اكيپ پيشگيري و كنترل، اكيپ قرنطينه و اكيپ واكنش سريع مبارزه با بيماري تب برفكي با هماهنگي كامل و به‌موقع نسبت به اجراي مراحل مختلف رزمايش اقدام نموده و اهداف از پيش تعیین‌شده رزمايش به‌طور كامل و دقيق محقق گرديد.

این مسئول، از ضبط سه تن گوشت و فرآورده‌های خام دامي فاسد و غیربهداشتی توسط اكيپ نظارتي بهداشتي شهرستان مهران خبر داد و گفت: این میزان گوشت و فراورده گوشتی فاسد در بازدیدهای مكرر و مستمر اكيپ نظارت بهداشتي دامپزشكي شهرستان مهران در ايام اربعين حسيني از موکب‌ها و مراكز عرضه فرآورده‌های خام دامي، کشف و ضبط شد.

مدیرکل دامپزشکی استان ایلام، یادآور شد: مقدار 3 تن انواع گوشت و فرآورده‌های خام دامي غیربهداشتی و فاسد پس از كشف و ضبط و طي مراحل قضايي به دستور مقام محترم قضايي امحاء گرديد.

پیرانی، با اشاره به اینکه مردم گوشت موردنیاز خود را از مراکز مجاز تهیه کنند، خاطرنشان کرد: اکیپ‌های دامپزشکی استان به‌طور مرتب از مراکز ذبح و فروش گوشت، بازدیدهای مستمر انجام می‌دهند و با هرگونه عرضه غیربهداشتی فراورده‌های گوشتی برخورد خواهند کرد.

 

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب