کد مطلب: 34412
تاریخ انتشار : 1397-08-19 07:54
مدرس دانشگاه گفت:حذف دلار از مبادلات ارزی، راهکاری موثر در مقابله با تحریم های آمریکا است.

به گزارش ايلام بيدار ، "عباس آزادی"، مدرس دانشگاه به طرح حذف دلار از معاملات بین المللی اشاره و اظهار کرد: این طرح که  در مجلس کلید خورد، کمک شایانی به اقتصاد کشور خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه امروز اقتصاد کشور وابسته به دلار شده است گفت: ما این وابستگی را باید حل کنیم، در واقع این وابستگی اقتصاد کشور به دلار نباید وجود داشته باشد.

این مدرس دانشگاه افزود: چه لزومی دارد که جمهوری اسلامی ایران با دلار معامله کند، می توان با کشور مورد معامله و تجارت با پول خودش معامله و جنس  و کالا وارد کرد؛ لذا پول همان کشور است که اعتبار دارد و می توان با پول همان کشور معامله کرد.
آزادی بیان داشت: در واقع این طرح به کاهش نیاز ما به دلار کمک می کند و موجب ایجاد همبستگی با کشورهایی خواهد شد که با آن مراوده اقتصادی خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه گره زدن اقتصاد کشور به دلار صحیح نیست، خاطر نشان کرد: اینکه بخواهیم اقتصاد کشور را به دلار گره بزنیم، خود ما را آسیب پذیرتر و خطرپذیرتر می کند.

جویزر

انتهای پیام/س

دیدگاه‌ها

به این مدرس عزیز بفرمایید شما چگونه میخواهید اجناس را در کشورهای مختلف قیمت گذاری کنید؟ غیر از دلار می شود؟؟ کدام کشور است ریسک تورم و بی ارزشی پول ملی ایران را بپذیرد؟؟؟این حرفها برای اقتصادهای پویای است که معادل واردات خودشان و بیشتر صادرات دارند نه برای کشورهای وابسته تک محصولی.

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب