کد مطلب: 33973
تاریخ انتشار : 1397-06-29 12:53
مردم عزادار استان ایلام در دهمین روز از ماه محرم الحرام، غرق در ماتم و عزا بودند و مردم ولایتمدار و عاشق اهل بیت(ع) در عاشورای حسینی بر سر و سینه زدند.

به گزارش ايلام بيدار ، مردم عزادار استان ایلام در دهمین روز از ماه محرم الحرام، غرق در ماتم و عزا بودند و مردم ولایتمدار و عاشق اهل بیت(ع) در عاشورای حسینی بر سر و سینه زدند.

 

ایلام

 

امروز و هم‌زمان با سراسر کشور به مناسبت دهم محرم و عاشورای حسینی هیئت‌های مذهبی، ایلام در عزای امام حسین(ع) و یاران باوفایش به سوگواری پرداختند.

دراین مراسم مردم عزاداردر قالب هیئاتهای مذهبی و دسته جات عزاداری بصورت متمرکز به سمت میدان 22 بهمن شهر ایلام به زنجیر زنی و سینه زنی پرداختند.

 

 
 
ایوان
 

به گزارش پایگاه خبری جویزر؛مردم عزادار شهرستان ایوان در دهمین روز از ماه محرم الحرام، غرق در ماتم و عزا بودند و مردم ولایتمدار و عاشق اهل بیت(ع) در عاشورای حسینی بر سر و سینه زدند.

 این شهرستان در روز عاشورا شاهد حضور خیل انبوه مردم سیاه پوش بود که در مصیبت جانگداز سرور و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین(ع) و یاران با وفای ایشان به سوگواری و عزاداری پرداختند.

 از جای جای شهرستان صدای یا حسین به گوش می رسید و هر کس به گونه ای عشق و ارادت خود را به سرور و سالار شهیدان نشان می داد و در سوگ این مصیبت جانکاه به عزاداری و سوگواری پرداخته بود.

 

 

 

 

ملکشاهی

 

به گزارش ملکشاهی خبر، آئین عاشورای حسینی در شهرستان ملکشاهی با حضور خیل گسترده هیئت ها و دسته های عزاداری برگزار شد.

 

 

سیروان 

 

به گزارش سیروان نوین، امروز چهارشنبه 28شهریور 97 همزمان با تاسوعای حسینی مراسم سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) و یاران بزرگوار این امام همام و به ویژه علمدار بزرگ کربلا حضرت ابوالفضل عباس(ع) با حضور دستجات عزادار و آحاد مردم ولایت مدار در شهرستان سیروان برگزار شد.

در این روز هزاران نفر از عزاداران حسینی در قالب هیت‌های مذهبی محلات مختلف سیروان با حضور در معابر، مساجد و تکایا به سینه‌زنی و زنجیرزنی پرداختند.

حضور چشمگیر جوانان و خانواده‌ها در آیین‌های عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) بر شکوه عزاداری روز تاسوعا در سیروان افزوده است.

گفتنی است، شور و شعور حسینی فردا ظهر عاشورا با برپایی آیین‌های عزاداری و اقامه نماز ظهر عاشورا در شهرلومار و روستاهای شهرستان سیروان به اوج خود می‌رسد.

 


 

 

انتهای پیام/ الف

پربحث ترین مطالب

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب