کد مطلب: 33931
تاریخ انتشار : 1397-06-25 08:53
دستیار ویژه رئیس‌جمهور در اقدامی غیرحرفه‌ای و البته تأسف برانگیز با ادعاهایی همچون «دخالت قوه قضائیه در امور اجرایی»! و «برخورد نیروی انتظامی با زنان بدحجاب»! و «دستگیری فعالین حقوق زنان»! در حقیقت با بازی در پازل دشمن، برای ادعاهای پوچ و بی‌اساس بدخواهان مردم ایران، سندسازی کرده است!

به گزارش ايلام بيدار ،شهیندخت مولاوردی دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی در مصاحبه با خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس، اظهارات تأمل برانگیزی بیان کرد.


مولاوردی در این مصاحبه مدعی شده است که تلاش‌های دولت برای مانع شدن از دخالت‌های قوه قضائیه در امور اجرایی با شکست مواجه شده است.

دستیار رئیس‌جمهور در این مصاحبه ضمن اعتراض به دستگیری جاسوسان توسط دستگاه‌های امنیتی، با‌‌ اشاره به دستگیری و محاکمه «نزار زاکا» گفته است: دولت روحانی برای ممانعت از دستگیری زکا و پس از آن برای آزادی او از هیچ اقدامی فروگذار نکرده است، اما این تلاش‌ها ثمربخش نبوده‌اند.

وی همچنین برخورد نیروی انتظامی با زنان «بدحجاب» را محکوم کرده و خواستار حضور فعال‌تر زنان در رقابت‌های ورزشی شده است.
مولاوردی در این مصاحبه گفته است بسیاری از دوستان او که برای حقوق زنان تلاش می‌کنند، توسط نیروهای امنیتی ایران دستگیر شده‌اند.

دستیار رئیس‌جمهور گفته کار به جایی رسیده است که تلاش‌های یک قوه می‌تواند از سوی قوه دیگر نادیده گرفته شود و یا حتی خنثی گردد.

دهن کجی به قانون!
بر پایه گزارش کیهان، «نزار زکا» تبعه لبنانی- آمریکایی در آبان سال ۹۴ به اتهام جاسوسی در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات در ایران بازداشت شد. وی پس از برگزاری دادگاه به ۱۰ سال حبس محکوم شد.

۶ ماه پس از بازداشت زکا در ایران، خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس در گزارشی تأیید کرد «نزار زکا» با تأیید وزارت خارجه آمریکا به ایران سفر کرده و از آمریکا برای «پیش بردن پروژه‌هایش» پول دریافت کرده بود.

پس از دستگیری «نزار زکا»، زمزمه‌های ارتباطات او با برخی از مسئولین دولتی مطرح شد. زکا در برخی همایش‌ها و مراسم‌های دولتی که توسط وزارت ارتباطات و معاونت زنان ریاست‌جمهوری در دولت یازدهم(مولاوردی) برگزار شده بود، حضور داشت.
حال با وجود اینکه قوه قضائيه کشورمان حکم این جاسوس را صادر کرده است، اما متاسفانه دستیار رئیس‌جمهور با دهن کجی به قانون، به دفاع تمام قد از وی پرداخته است.

بازی در پازل دشمن
دستیار ویژه رئیس‌جمهور در اقدامی غیرحرفه‌ای و البته تأسف برانگیز با ادعاهایی همچون «دخالت قوه قضائیه در امور اجرایی»! و «برخورد نیروی انتظامی با زنان بدحجاب»! و «دستگیری فعالین حقوق زنان»! در حقیقت با بازی در پازل دشمن، برای ادعاهای پوچ و بی‌اساس بدخواهان مردم ایران، سندسازی کرده است!

مولاوردی عضو دولت است و از جایگاه حقوقی برخوردار است و می‌تواند به راحتی موارد مختلف را با سایر قوا در میان بگذارد، اما متاسفانه وی نه در جایگاه دستیار رئیس‌جمهور بلکه در نقش سخنگوی ترامپ، با مصاحبه با یک رسانه آمریکایی به سیاه‌نمایی علیه کشور پرداخته است.

از سوی دیگر هماهنگی میان قوای مجریه و قضائیه وظیفه وزیر دادگستری است. اما متاسفانه دستیار رئیس‌جمهور بدون توجه به این مسئله، به بیان اطلاعات غلط و بی‌پایه و اساس و ارسال پالس ضعف به دشمن پرداخته است.
 

دستگاه قضا باید علیه «مولاوردی» اقامه دعوی کند
عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با بیان اینکه قوه قضائیه حتماً باید علیه اظهارات خانم مولاوردی اقامه دعوی کند، تصریح کرد: همین اظهارات، ممکن است تبدیل به سند بیگانگان، علیه ملّت ایران شود.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب فارس گفت: ما این مشکل را با برخی از اصلاح‌طلب‌ها، نظیر خانم مولاوردی داریم که در داخل کشور یک طور سخن می‌گویند و در بیرون کشور، طوری دیگر، بعد هم  نمی‌گذارند اظهارات آن‌ها در داخل کشور منتشر شود تا مردم متوجه تناقضات آن‌ها شوند.

وی افزود: خوب است اظهارات مولاوردی در داخل کشور منتشر شود تا مردم بدانند با چه پدیده‌هایی روبه‌رو هستند.

سلیمانی با بیان اینکه کسانی که قبلاً مسئولیت داشته‌اند یا اکنون مسئولیت دارند، نباید ساختارشکنی کنند، تصریح کرد: این افراد، دست‌شان به قدرت و نهادهای مختلف می‌رسد و می‌توانند مطالب خود را بیان کنند. بنابراین لزومی ندارد این افراد، با رسانه‌های خارجی صحبت کنند، چرا که همین اظهارات، تبدیل به سند بیگانگان علیه ملّت ایران می‌شود.

وی ادامه داد: فردی مثل خانم مولاوردی، عضو دولت است و از جایگاه حقوقی بالایی برخوردار است و صحبت او، به عنوان سخن عادی و یا فردی تلقی نمی‌شود. این سخنان، ضربه به ارکان کشور و نظام محسوب می‌شود و قاعدتاً هم باید پاسخگوی اظهارات خود باشد.

وزیر اسبق ارتباطات با بیان اینکه قوه قضائیه، نیروی انتظامی و سازمان‌های دیگر، حتماً باید علیه این نوع اظهارات اقامه دعوی کنند، تصریح کرد: این نهادها نباید در قبال این اظهارات سکوت کنند، چرا که اگر سکوت کنند، به معنای درست بودن سخنان این خانم است.

سلیمانی تأکید کرد: باید حتماً اقدام عملی علیه این اظهارات انجام بشود تا دیگر هیچ فردی جرأت نکند از جایگاه حقوقی، حرف بی‌ربط و کذب علیه ساختارهای کشور بزند.

وی وجود افراد نفوذی در بدنه دولت را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه این موضوع بر کسی پوشیده نیست، خاطرنشان کرد: افراد مختلفی هم در ارتباط با این موضوع دستگیر شده‌اند و آمریکایی‌ها و غربی‌ها از آن‌ها دفاع کرده‌اند. این در حالی است که این افراد، مسئله‌دار هستند و باید اجازه داد که قوه قضائیه  به آن‌ها رسیدگی کند. بنابراین، عنصری از دولت، نمی‌تواند در جایگاه قاضی بنشیند و رأی صادر کند.

سلیمانی ادامه داد: فردی متهم بوده و دستگیر شده است؛ روال رسیدگی به پرونده او طی می‌شود و بر اساس اسناد و مدارکی که در اختیار دادگاه قرار می‌گیرد حکمی برای او صادر می‌شود. بعد هم طبیعتاً راه تجدیدنظر وجود دارد و بعد از اینکه محکومیت او، نهایی شد، اگر کسی آن حکم را زیر سؤال ببرد، به معنای این است که ارکان نظام را قبول ندارد.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با بیان اینکه همان اشکالی که خانم مولاوردی به قوای دیگر وارد می‌کند، در مورد خود ایشان بیشتر صدق می‌کند، تصریح کرد: ایشان به چه حقی در امر قضا دخالت می‌کند و حکم به برائت کسی می‌دهد؟ ایشان چرا اجازه نمی‌دهد مراحل قانونی طی شود و وقتی طی شد و حکم صادر شد،‌ به عنوان یک قوه دیگر، به آن حکم گردن بنهد. در غیر این‌صورت سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.

سلیمانی تصریح کرد: این نوع ادبیات و سخنان، ممکن است از لحاظ فردی، به نفع شخصی  مثل مولاوردی یا کسی که مثلاً به دنبال اقامت دائم برای خودش یا فرزندانش است باشد؛ همچنین برای کسی که به دنبال «به‌به و چه‌چه» گفتن دیگران است، امّا قطعاً به نفع نظام و مردم ایران نیست.

 
انتهای پیام/الف

دیدگاه شما

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب