کد مطلب: 33893
تاریخ انتشار : 1397-06-22 08:27
چند روز قبل دادستان تهران از کشف ۵ هزار دستگاه خودروی وارداتی احتکار شده در انبار‌های منطقه اقتصادی ویژه سلفچگان خبر داد.

به گزارش ايلام بيدار ،چند روز قبل دادستان تهران از کشف ۵ هزار دستگاه خودروی وارداتی احتکار شده در انبار‌های منطقه اقتصادی ویژه سلفچگان خبر داد. جعفری دولت آبادی گفت: «در سلفچگان سه هزار و پانصد خودروی وارداتی که مربوط به یک شرکت است توقیف شد. این شرکت متعلق به چند برادر است و مجموع خودرو‌های توقیفی در آن به ۵ هزار خودرو می‌رسد و تخلف آن‌ها در قالب یک پرونده در حال پیگیری است».

روزنامه سازندگی در شماره امروز خود نوشت: «فرزندان قدیمی‌ترین تاجر چای ایران بزرگترین وارد کننده خودروی ایران به شمار می‌آیند و سلفچگان هم مطلوب‌ترین منطقه (نزدیک به) تهران برای دپوی ماشین است.»

ابتدای هفته جاری، دادستان تهران اعلام کرد تعدادی برادر در منطقه سلفچگان تعداد زیادی خودروی وارداتی را که اتفاقا دچار تخلف در ثبت سفارش هستند، انبار کرده‌اند.

بررسی‌های روزنامه سازندگی نشان می‌دهد که گروه مورد نظر که در میان ۵ ثبت سفارش کننده اصلی خودرو‌های تخلفی قرار دارند، نامشان در لیست دریافت‌کنندگان ارزی در ردیف یک تا هشت است و تقریبا مهم‌ترین خدمات دهندگان به خودرو‌های چینی نیز به حساب می‌آیند. آن‌ها یکسال قبل با واردکنندگان خرده پا توافق کرده بودند که پس از واردات خودرو‌های بی نام و نشان چینی، شرکت بزرگ آنان به مدت سه سال خدمات پس از فروش را ارائه دهد تا واردکنندگان به سادگی بتوانند مهم‌ترین بند مقررات واردات خودرو را دور بزنند.  

به گزارش جهان نيوز به نقل از سازندگی، این ۵ برادر به همراه پدرشان سابقه بیش از ۸ دهه حضور در تجارت و کسب و کار ایران را دارند و کارخانه‌های آن‌ها در زمینه چای و برنج فعال است و دفتر آن‌ها در غربی‌ترین نقطه تهران قرار گرفته است.  این گروه پس از حضور بیش از ۶ دهه در تجارت به سمت واردات خودرو حرکت کرد و پس از توافق با چندین گروه نماینده در کشور‌های حاشیه خلیج فارس به مهم‌ترین مجموعه وارداتی خودروی ایران تبدیل شد. در حال حاضر سهم اصلی بازار خودرو‌های کره‌ای در اختیار این خاندان است.  

گرچه روزنامه سازندگی نامی از اشخاص به میان نیاورده است، اما این سوال را ایجاد می‌کند که آیا منظور این روزنامه خاندان گرامی، صاحب کارخانه مشهور چای گلستان است؟ لازم به ذکر است فرزندان سید محمدرضا گرامی صاحب دو شرکت آسان‌موتور، نماینده هیوندایی و اطلس‌خودرو، نماینده کیاموتورز هستند و بزرگترین واردکننده خودرو در ایران به شمار می‌آیند. این خانواده سابقه واردات میتسوبیشی و کوماتسو نیز دارند و نماینده جیلی‌موتورز چین در ایران هم هستند. دفتر مرکزی شرکت گلستان در بلوار اشرفی اصفهانی و دفاتر اطلس خودرو، کیاموتورز و جیلی نیز در غرب تهران، تقاطع جاده مخصوص کرج با بزرگراه آزادگان واقع شده است.

تصاویر هوایی وجودحداقل سه انبار بزرگ روباز خودرو را در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان نشان می‌دهد

تصاویر هوایی وجودحداقل سه انبار بزرگ روباز خودرو را در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان نشان می‌دهد.
 
عکس هوایی از انبار جنوبی


عکس هوایی از انبار جنوبی

 
عکس هوایی از انبار مرکزی


عکس هوایی از انبار مرکزی

 
عکس هوایی از انبار شمالی


عکس هوایی از انبار شمالی

 
تصویر نزدیکتر از بخشی از انبار شمالی
تصویر نزدیکتر از بخشی از انبار شمالی

 

دیدگاه شما

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

برگزیده سایت

جاده های استان در انتظار ترافیک های چند کیلومتری؛
هشدار فرمانده هوافضای سپاه در گفتگوی اختصاصی با ایلام بیدار:

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب