کد مطلب: 33607
تاریخ انتشار : 1397-06-05 10:30
فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام گفت: با بهره‌مندی از ظرفیت‌های اقشار بسیج می‌توان راهکارهای عملی برای برون رفت از مشکلات ارائه کرد.

سردار سید "صادق حسینی"، فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام در گفتگو با خبرنگار اقتصادی ایلام بیدار در خصوص اقدامات شاخص بسیج در سطح استان گفت: با بهره‌مندی از ظرفیت‌های اقشار بسیج می‌توان راهکارهای عملی برای برون رفت از مشکلات ارائه کرد.

وی اظهار کرد: در این راستا بسیج در استان ایلام اقدامات ارزنده ای را در جهت کمک به رفع محرومیت، کمک به رشد اقتصادی، بهبود وضعیت معیشت مردم، عمران و آبادانی مملکت، کمک به دولت و نمایش شکوه وعظمت نظام مقدس جمهوری اسلامی انجام داده است.

حسینی افزود: واگذاری امر سازندگی به بسیج و تشکیل بسیج سازندگی نیز رسالتی بزرگ احیای فرهنگ جهادی و سازندگی است که جز با کار تلاش و ابتکار امکان پذیر نیست؛ لذا می طلبد تا فعالیت های خود را در این عرصه ها بیشتر کنیم و جایگاه‌ها و عرصه‌های مستعد سازندگی را شناسایی و برای اجرای آنها برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.

هزینه 20 میلیاردی برای اجرای سه هزار و 400 طرح محرومیت زدایی در استان

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام با تشریح برنامه های بسیج در سطح استان گفت: در راستای محرومیت زدایی مبلغی در حدود ۲۰ میلیارد تومان در سطح استان در سال گذشته هزینه شد که در این راستا بیش از ۳ هزار و ۴۰۰ پروژه عمرانی شامل احداث مسکن محرومین، مساجد، یادمان مزار شهدای گرانقدر، خانه عالم، غسالخانه، لایروبی انهار، راه روستایی، آبرسانی به مزارع کشاورزی، احداث خانه بهداشت روستایی، فضای ورزشی، سرویس بهداشتی و در حوزه های غیرعمرانی نیز شامل مواردی همچون تامین بسته و پوشاک نیازمندان، تجهیزات مساجد، لوازم تحریر، جهیزیه نوعروسان، تأمین مواد بهداشتی و درمانی، بیمارستان صحرایی، بسته های معیشتی جهت مسکن مددجویان کمیته امداد و اعزام مردم مناطق محروم به مشهد مقدس انجام گرفته است.

احداث 631 باب منزل در مناطق دورافتاده استان

وی خاطر نشان کرد: همچنین با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) استان ایلام کار احداث تعداد 631 باب منزل در دستور کار قرار گرفت که تعداد ۴۰۹ واحد از این منازل مورد بهره‌برداری قرار گرفته و مابقی این تعداد نیز در دست اقدام است.

حسینی ادامه داد: این تعداد خانه در مناطق محروم و دورافتاده و صعب العبور جهت مددجویان و کمیته امداد امام خمینی در ۲۲۷ روستای استان به صورت پراکنده احداث شده اند که لازم است مراتب تقدیر و تشکر خود را از کمیته امداد استان ایلام اعلام کنیم.

بیابان زدایی 300 هکتار به منظور مقابله با ریزگردها

فرمانده سپاه استان ایلام بیان کرد: در سال گذشته و در اقدامی جالب تعداد بیش از ۳۰۰ هکتار از مناطقی را که بعنوان منشأ گرد و غبار در استان شناسایی شد، توسط گروه‌های جهادی بسیج استان در راستای بیابان‌زدایی، نهال غرس شده که بیش از ۱۰۰ هکتار از این تعداد در استان خوزستان انجام گرفته است و این خود حرکتی جهادی برای مقابله با ریزگردها محسوب می شود.

ارائه تسهیلات 38 میلیاردی به متقاضیان طرح های اقتصاد مقاومتی

حسینی در ادامه به موضوع اقتصاد مقاومتی اشاره و گفت: در مبحث مهم اقتصاد مقاومتی با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری از این نسخه شفابخش اقتصاد کشور، از سال ۹۲ که سازمان بسیج سازندگی به این موضوع ورود کرده و تا پایان سال ،۹۶ مبلغی در حدود ۳۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان جهت اجرای بیش از سه هزار و 700 طرح کوچک زودبازده اقتصاد مقاومتی شامل طرح هایی همچون پرورش مرغ بومی، پرورش قارچ، پرورش زنبور عسل، دامداری، پرورش ماهی، باغداری، مزرعه گیاهان دارویی، کشت زعفران، صنایع تبدیلی، صنایع دستی و مشاغل خانگی تسهیلات پرداخت شده است.

خدمات انجام گرفته سپاه و بسیج در مناطق زلزله زده

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام عنوان کرد: همچنین در طی سال گذشته یکی از موضوعاتی که بسیج به آن ورود کرد، موضوع زلزله استان کرمانشاه بود که استان ایلام بعد از استان تهران بیشترین حجم خانوار در مناطق صعب العبور و کانون اصلی زلزله که شهر ازگله به تعداد ۷۰۰ خانوار و قریب به سه هزار جمعیت بود به استان ایلام واگذار شد که در این راستا سازمان بسیج خدمات شایانی را در آن مدت به مردم مناطق زلزله‌زده ارائه کرد.

وی خاطرنشان کرد: خدمات انجام گرفته به مردم مناطق زلزله زده شامل اسکان اضطراری موقت، تهیه و توزیع چادر، پتو، بالشتک، چراغ آترا، انواع کنسرو، گوشت، مرغ، سوخت زمستانی، لوازم آشپزخانه، نایلون، آب معدنی، برنج، خرما، روغن، انواع بیسکویت، نان، آرد، لوازم تجهیزات پزشکی، انواع البسه و کفش زنانه، بچه گانه و مردانه، نوشت افزار، شیرخشک و بسیاری دیگر از موادغذایی اشاره کرد.

به کارگیری 100 هزار نفر روز از بسیجیان در اردوهای جهادی

حسینی در ادامه فعالیت های انجام گرفته شاخص بسیج در سطح استان به اردوهای جهادی اشاره و گفت: بسیج در مدت فعالیت کاری خود در استان ایلام، اقدام به اجرای فعالیت های مهمی در راستای رفع محرومیت و مباحث اقتصادی به خصوص در بحث اقتصاد مقاومتی نموده است.

وی اضافه کرد: در عرصه جهادی و محرومیت زدایی اقدامات مناسبی در دستور کار قرار گرفته که از جمله آن می‌توان به اردوهای جهادی بسیج اشاره کرد به طوری که در سال گذشته بیش از 100 هزار نفر روز از بسیجیان در قالب گروه های جهادی بسیج و در قالب ۳۵۳ گروه جهادی بسیج در اردوهای جهادی یک روزه، سه روزه، هفت روزه، ۱۰ روزه دانشجویی و 10 روزه هجرت دانش آموزی در سطح استان ایلام و علی الخصوص در مناطق محروم و دورافتاده در راستای خدمت رسانی به محرومین، اجرای پروژه های عمرانی، فرهنگی، آموزشی، مرمت و بازسازی مدارس، آموزش های صنایع دستی و کشاورزی به کارگیری شدند.

انتهای پیام/س

برگزیده سایت

جاده های استان در انتظار ترافیک های چند کیلومتری؛
هشدار فرمانده هوافضای سپاه در گفتگوی اختصاصی با ایلام بیدار:

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب