معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری ایلام:
محور ترشابه به مهران تا اربعین زیر بار ترافیکی می‌رود
کد مطلب: 32972
تاریخ انتشار : 1397-04-27 07:56
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام، گفت: اربعین در کنار سایر ظرفیت‌های استان به یکی از پتانسیل‌های مهم ایلام برای رسیدن به توسعه تبدیل‌شده است.

به گزارش ايلام بيدار ، "احمد کرمی"، معاون عمرانی استانداری ایلام در نشست کمیته زیرساخت اربعین استان ایلام که در فرمانداری مهران برگزار شد، اظهار کرد: باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که علاوه بر ارائه خدمات لازم به زائران اربعین، نهایت استفاده را از این فرصت برای استان ببریم.

وی، کمیته زیرساخت‌ اربعین را یکی از مهم‌ترین کمیته‌های ستاد اربعین عنوان و ادامه داد: بخش عمده تصمیمات این کمیته در استان اتخاذ و جلسات آن هر 15 روز یک‌بار در استان برگزار می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار هدف کمیته زیرساخت را ارائه خدمات لازم در حوزه زیرساخت به شهروندان و زائران عنوان کرد و ادامه داد: زمان زیادی تا اربعین نمانده است لذا کارها باید با سرعت و کیفت بالا تا ابتدای مهرماه اجرایی شوند.

کرمی، خواستار زمان‌بندی مناسب و نظارت مستمر و دقیق مدیران دستگاه‌های اجرایی بر روند اجرای پروژه‌ها شد و ادامه داد: مسائلی مانند آب شرب، آب بهداشتی، پارکینگ، برق، روشنایی مسیرهای تردد و... باید تا پیش از اربعین مهیای میزبانی از زائران عتبات عالیات باشند.

وی، بابیان اینکه بخش عمده‌ای از مسیر ایلام به مهران تا پیش از اربعین چهار بانده خواهد شد، افزود: هم‌اکنون پیمانکاران در سه مسیر منتهی به مهران در حال فعالیت هستند که بخش عمده‌ این فعالیت‌ها تا اربعین امسال به نتیجه خواهد رسید و زیر بار ترافیک خواهد رفت.

رئیس کمیته زیرساخت اربعین استان ایلام بابیان اینکه در مسیر ترشابه به مهران کار به‌خوبی پیش می‌رود و این مسیر قبل از اربعین حسینی زیر بار ترافیکی خواهد رفت، افزود: علی‌رغم همه محدودیت‌های مالی، عملیات اجرایی کنارگذر غربی مهران به طول 10 کیلومتر در حال انجام است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به مشکلات آنتن دهی تلفن همراه در مسیر اربعین اشاره کرد و گفت: در برخی از نقاط مسیر اربعین، مشکلاتی در حوزه آنتن دهی موبایل وجود دارد که امیدواریم مسئولان ذی‌ربط تا پیش از اربعین نسبت به پوشش دادن این نقاط کور اقدام کنند.

 

معاون استاندار ایلام تصریح کرد: برای بهبود اینترنت در مهران، تجهیزات فیبر نوری نسبت به سال گذشته چهار برابر و پهنای تجهیزات 10 برابر افزایش‌یافته که تا قبل از اربعین امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه در بهداشت و درمان اقدامات مناسبی صورت گرفته است اعلام کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته به‌زودی یک فروند بالگرد به حوزه اورژانس هوایی استان افزوده خواهد شد که اگر باند فرود در مهران آماده شود، دو فروند بالگرد مخصوص اورژانس هوایی در مهران آماده بهره‌برداری خواهد بود.

رئیس کمیته زیرساخت اربعین استان ایلام، پارکینگ اربعین و پایانه برکت مهران را نیازمند ساماندهی دانست و گفت: از هم‌اکنون باید مساجد، تکایا، اماکن ورزشی، فرهنگی و آموزشی را آماده‌ی حضور زائران اربعین کنیم.

معاون استاندار ایلام خواستار توجه مدیران به رونق اقتصاد اربعین شد و اظهار کرد: باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که شهروندان مهرانی ضمن ارائه خدمت به هم‌میهنان، از مزایای اقتصادی این کنگره عظیم بهره‌مند شوند.

رئیس کمیته زیرساخت اربعین استان ایلام، با اشاره به اینکه اقتصاد اربعین باید در استان رونق بگیرد، تصریح کرد: در موضوع اربعین، دولت باید زیرساخت‌ها را فراهم و نظم و امنیت را برقرار سازد؛ ولی سایر امورات به بخش خصوصی واگذار شود.

کرمی بابیان اینکه 5 استان معین برای ایلام تعیین‌شده که در شرایط ضرورت به کمک استان خواهند آمد، خاطرنشان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی استان از هم‌اکنون باید امکانات و خدمات موردنیاز خود را به این استان‌ها اعلام کنند تا در اسرع وقت، با تمام تجهیزات به ایلام کمک کنند.

گفتنی است پس از پایان این نشست، معاون عمرانی استاندار به همراه فرماندار و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان از کمربندی شرقی، پارکینگ بزرگ اربعین، حوزه علمیه مهران و پایانه مرزی بازدید کردند.

 

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب