معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان:
مجمع خادمین اربعین حسینی در ایلام تشکیل می‌شود
کد مطلب: 32970
تاریخ انتشار : 1397-04-27 07:36
معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان ایلام گفت: در سال جاری هیچ موکبی در شهر ایلام فعالیت نداشته و در مسیرهای منتهی به مهران و پایانه مرزی به زوا ارائه خدمات می کنند.

به گزارش ايلام بيدار ، حجت‌الاسلام "علی چراغی پور"، معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان ایلام، در نشست کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی این استان، با تقدیر از فعالیت‌های مواظب در ایام اربعین حسینی در مناطق شهری و روستایی استان طی سال گذشته، اظهار کرد: در سال گذشته 220 موکب در کل استان دایر شد که در راستای خدمات‌رسانی به زوار اربعین حسینی نقش بسیار مهمی را ایفا کردند.

وی، بابیان اینکه اگر تلاش همه‌جانبه موکب داران نبود، خدمات‌رسانی به زوار اربعین حسینی آن‌گونه که باید پیش نمی‌رفت، گفت: بر اساس دستورالعمل کمیته مشارکت‌های مردمی، موکب داران می‌توانند در صورت هرگونه تغییر در هیئت‌امنای خود و سایر موارد اقدام نمایند و مجوز جدید فعالیت دریافت کنند.

چراغی پور، بابیان اینکه هیچ‌گونه مشکلی برای اعطای مجوز فعالیت موکب داران وجود ندارد، ابراز کرد: در سال گذشته در شهر ایلام 76 موکب، مهران 54 موکب، دهلران 41 موکب، سرابله 14 موکب، ملکشاهی 10 موکب، ایوان 10 موکب، دره شهر 5 موکب، چوار 5 موکب، آبدانان 3 موکب، بدره 4 موکب و سیروان 2 موکب دایر شده بود.

معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان ایلام با اشاره به تشکیل 180 آشپزخانه خانگی و مرکز فرهنگی نیز در ایان ایام به زوار اربعین حسینی خدمات‌رسانی می‌کردند، گفت: در ایام اربعین سال گذشته همچنین حدود 185 تن انواع اقلام مختلف موارد غذایی و موردنیاز موکب‌ها توزیع‌شده است.

 

وی، با اشاره به اینکه امسال هیچ‌گونه موکبی در داخل شهر ایلام فعالیت نخواهد داشت، ابراز کرد: تنها 5 ایستگاه صلواتی ویژه در شهرستان مهران امسال فعالیت خواهند داشت و مجوز فعالیت در راستای ارائه خدمات به زوار اربعین حسینی را خواهند داشت.

چراغی پور، بیان کرد: سال گذشته 9 استان که صورت معین با کمیته مشارکت‌های استان ایلام در مهران ارائه خدمات داشتند، ابراز کرد: در سال جاری در تلاش هستیم که مجمع خادمین اربعین حسینی در استان تشکیل شود که به‌طورقطع نقش مهمی در راستای فرهنگ‌سازی، گسترش فرهنگ حسینی و هماهنگ کردن فعالیت‌ها در خدمات به رسانی به زوار خواهد داشت.

وی، در ادامه با اشاره به ایجاد سامانه یکپارچه ثبت اطلاعات مواکب در استان ایلام، خاطرنشان کرد: مردم استان ایلام همواره در راستای جمع‌آوری کمک‌ها و نذورات برای بازسازی عتبات عالیات ارادت خالصانه خود را به اهل‌بیت (ع) نشان داده‌اند و در سال جاری نیز این انتظار می‌رود که با کمک کمیته مشارکت‌های مردمی شاهد جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای ساخت صحن حضرت زینب (س) در کربلای معلی باشیم.

گفتنی است، در این نشست اعضای کمیته مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین حسینی استان ایلام و موکب داران به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند.

 

انتهای پیام/س

برگزیده سایت

در واپسین روزهای منتهی به سال98؛
ایلام بیدار از شور و نشاط بازار گزارش می دهد؛
رئیس سازمان حج و زیارت کشور در گفتگو با ایلام بیدار:

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب