استاندار ایلام خواستار شد؛
ضرورت شناسایی پروژه های توجیه دار در استان
کد مطلب: 32608
تاریخ انتشار : 1397-03-31 08:38
استاندار ایلام بر ضرورت شناسایی پروژه های توجیه دار شهرستان ها تأکید کرد.

به گزارش ايلام بيدار ، "قاسم سلیمانی"، در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان ایلام با اشاره به اجرای 70 درصد طرح‌های اقتصاد مقاومتی در ایلام ، اظهار داشت: هدف دولت دستیابی به تولید و اشتغال پایدار برای جوانان است.

نماینده عالی دولت در استان ایلام گفت: با استفاده از ظرفیت علمی اساتید دانشگاه و کارشناسان مجرب نسبت به تهیه و تکمیل طرح‌های توجیه‌دار اقتصادی در سطح شهرستان‌ها اقدام شود.

وی ادامه داد: وزارت کار اشتغال فراگیر و توسعه روستایی را تقبل کرده که باید دستگاه‌های تخصصی همکاری لازم را با این وزارتخانه داشته باشد.

این مسؤول اضافه کرد: باید با تشکیل ستاد و برگزاری جلسات متعدد  در هر شهرستان پروژه جدید توجیه‌دار برای اجرا تعریف و به مرحله اجرا در آورند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه و بودجه استان ایلام نیز در این نشست گفت: با توجه به تلاش زیادی که اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی به ریاست استاندار ایلام انجام شد رتبه استان ایلام در سال جاری ارتقاء یافت.

حمت‌الله قیصوری افزود: در سال 95 بر اساس ارزیابی وزارت کشور رتبه 27 استان‌ها را دارا بودیم که در سال 96 با توجه به پیگیری‌های مکرر به رتبه هفت ارتقاء یافتیم.

وی ادامه داد: از ابتدای نخستین نشست اقتصاد مقاومتی تاکنون نیز 240 تصمیم اتخاذ شده که از این تعداد تصمیم 70 درصد اجرایی و مابقی در دست اجرا است.

در این نشست مسائل و مشکلات پنج طرح حوزه‌های کشاورزی و صنعت بررسی شد. کارخانه قند نرگس نگین، شرکت آلامتو زاگرس، شرکت طلاایران و شرکت تعاونی 60 از جمله طرح‌هایی بودند که در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی در مورد آنان بحث و تبادل نظر شد.

بخشودگی مالیاتی، تغییر کاربری، تقسیط معوقات بانکی، تسهیلات و سرمایه در گردش از جمله درخواست‌هایی بود که  صاحبان طرح‌های تولیدی مطرح کردند.

 

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب