کد مطلب: 32533
تاریخ انتشار : 1397-03-27 08:41
در حالی که شرکت آمریکایی نایک از تامین کفش‌های ورزشی تیم ملی ایران خود‌داری و این تصمیم را به صراحت اعلام کرد، کمترین انتظار از آنها این بود که برای اعلام همبستگی ملی و احترام به هموطنان خویش از پوشیدن این کفش‌هاخود‌داری کنند.

به گزارش ايلام بيدار ، "حسین شریعتمداری"، مدیر مسئول روزنامه کیهان در یادداشتی در این روزنامه با عنوان  با کفش وارد نشوید!(نکته) نوشت: در بخشی از تاریخ قیام سربداران آمده است که وقتی ارغون‌شاه مغول جماعتی از پیروان «شیخ حسن جوری» یکی از رهبران نهضت سر‌بداران را به بند کشیده و در میان آنها شیخ حسن جوری را جستجو می‌کرد، تمامی آن جماعت پاکباخته، خود را حسن جوری معرفی کردند تا شناسایی رهبر و امیرشان برای مغولان نا‌ممکن باشد و در این راه سر‌های خویش را به دار مجازات ارغون‌شاه مغول نیز سپردند. 

شرکت آمریکایی تولید‌کننده لوازم ورزشی «نایک»، چند روز قبل از شروع بازی‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه، اعلام کرد که به علت تحریم‌های آمریکا حاضر نیست کفش‌های تیم ملی فوتبال کشورمان را از تولیدات این شرکت تامین کند! تا اینجای ماجرا، از کینه‌توزی آمریکایی‌ها علیه ایران اسلامی و مردم شریف آن حکایت می‌کند که نه عجیب است و نه غیر منتظره، ولی در این میان نکاتی هست که نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت و نباید ناگفته بماند. از جمله اینکه؛

۱- در حالی که شرکت آمریکایی نایک از تامین کفش‌های ورزشی تیم ملی جمهوری اسلامی ایران خود‌داری کرده و این تصمیم خود را نیز به صراحت اعلام کرده بود، متاسفانه چند تن از اعضای تیم ملی کشورمان با پوشیدن کفش‌های «نایک» در میدان حاضر شدند! و حال آنکه کمترین انتظار از آنها این بود که برای اعلام همبستگی ملی و احترام به هموطنان خویش و مردم پاکباخته این مرز و بوم از پوشیدن کفش‌های نایک خود‌داری کنند و با این اقدام ناپسند خود به مردم کشورشان اهانت نکنند! آن هم مردمی که از ژرفای دل، در آرزوی پیروزی آنان بودند و بعد از پیروزی با شور و شوق فراوان این پیروزی را جشن گرفتند. 

۲- ممکن است گفته شود- و گفته شده است- که اعضای یاد شده تیم ملی فوتبال کشورمان کفش‌های ورزشی نایک را از قبل خریداری کرده و یا از طریق اسپانسرهای خود دریافت کرده بودند! که این عذر پذیرفتنی نیست، چرا که پای حیثیت یک ملت در میان بوده و هست.

آن عده از اعضای مورد ‌اشاره تیم ملی که بعد از تصمیم سیاسی و خصمانه شرکت نایک علیه مردم کشورمان- و نه فقط علیه تیم ملی فوتبال ایران- با پوشیدن کفش‌های نایک به میدان رفته‌اند، با این اقدام ناپسند خویش به‌گونه‌ای ناخواسته به ملت بی‌احترامی کرده‌اند و شایسته آن است که برای جبران این حرکت ناشایسته، اولا؛ از پوشیدن دوباره کفش‌های ورزشی نایک خود‌داری کنند و ثانیا؛ بعد از حضور در میدان بعدی مسابقه، در مقابل چشم تماشاگران حاضر در استادیوم و کسانی که از طریق دوربین‌های تلویزیونی مسابقات را دنبال می‌کنند، کفش‌های نایک را به اطراف میدان مسابقه پرتاب کرده و دور بیندازند که از فرزندان ایران اسلامی جز این انتظار نمی‌رود.

آمریکایی‌ها باید بدانند که مردم ایران و تیم ملی این کشور که به نمایندگی از سوی همین ملت به میدان آمده است اهانت آنان در تحریم کفش‌های ورزشی فلان شرکت آمریکایی را بی‌پاسخ نمی‌گذارد و از مقابله به مثل که حق قانونی و نشانه شخصیت اسلامی و ایرانی آنان است، دست نمی‌کشند و به قول امیرالمومنین علیه‌السلام، سنگ را به همان سو که آمده است پرتاب می‌کنند. 

۳- آمریکایی‌ها در حالی حتی از تحویل کفش ورزشی به اعضای تیم ملی فوتبال کشورمان خودداری می‌کنند که بارها گلو پاره کرده و ‌گریبان دریده‌اند که بازی‌های ورزشی را نباید سیاسی کرد! و حتی در مواردی فیفا - فدراسیون جهانی فوتبال- جمهوری اسلامی ایران را تنها به علت انجام برخی از مراسم مذهبی در ایام خاص، آنهم بدون دخالت دادن آن به بازی‌ها، جریمه نیز کرده است!

به عنوان مثال روز بیست و پنجم مهرماه سال ۱۳۹۵ که با شب تاسوعای حسینی علیه‌ا‌لسلام همزمان بود، فیفا در اعتراض به مراسم نوحه‌خوانی که قبل از شروع بازی ایران و کره در استادیوم آزادی صورت گرفته بود، کشورمان را به پرداخت ۴۵ هزار فرانک جریمه محکوم کرد! و یا آقای احسان حدادی قهرمان دوو‌میدانی کشورمان در مسابقات ۲۰۱۲ لندن، تنها به این علت که روی پیراهنش کلمه مقدس «یا حسین (ع)» نقش بسته بود، با توبیخ! روبرو شد و یا اعلام کرده‌اند که در صورت خودداری کشتی‌گیران میهن اسلامیمان از مواجهه با ورزشکاران رژیم کودک‌کش و جعلی اسرائیل، کشتی ایران را از صحنه همه مسابقات حذف می‌کنند و سخن درباره آن است که بعید نیست در صورت تکرار، کل ورزش ایران را حذف کنند! و... در همان حال یقه می‌درند که ورزش را نباید سیاسی کرد! 

۴- گفتنی است تحریم تامین کفش تیم ملی ایران از سوی شرکت نایک در حالی است که لوازم ورزشی این شرکت آمریکایی بازارهای ایران را پر کرده و در تسخیر خود دارد، همان‌گونه که لوازم صوتی و تصویری شرکت سامسونگ -که به بهانه تحریم آمریکا از دادن هدیه به ورزشکاران کشورمان خودداری کرده بود- بازارهای ایران را در تیول خود گرفته و باز هم، همان‌طور که خودرو‌های ژاپنی تویوتا که به خاطر فروش یک دستگاه خودرو به سفارت ایران در هند از آمریکا پوزش خواسته بود، جاده‌ها و خیابان‌های کشورمان را در اختیار دارد و به روی نامبارک خود هم نمی‌آورد که تقریبا تمامی خودروهای مورد استفاده تروریست‌های وحشی داعش از نوع تویوتا بوده است! و... 

انتهای پیام/س

دیدگاه‌ها

حاج عباس: قانونگذاران:: خودکفایی تصادفی نیست دوریازدهم مجلس شورای اسلامی ازلحاظ عملکردی خط بطلانی بر انتخاب مردم بود. این دوره ملت شاهد مجلسی اعیانی،شعاری ،لابی گرانتصابات ونا کارا بودند که در مقابل چالش های سیاسی و اقتصادی اخیرپشت تریبون هانعرهای بدون پشتوانه برآوردند . وکیلان مردم امورات مهم اقتصادی ،معشیت و رفاهی را به حاشیه رانده و باید ونبایدها یی را به عنوان قانون به یکدیگر تبادل کردند . که خط و نشان ها ومصوبات بی عمل معلوم نیست توسط چه کسانی و چگونه پیگری و اجرا می شود !؟ از قرعه حضور چند نماینده در بازی های جام جهانی که بگذریم ، ساخت دستشویی های چندصد میلیون تومانی داغ دل مردم را عفونی کرد. زیرا مردم با چندصد میلیون می توانند پناهی درحاشیه شهرها برای خودبسازند . یعنی مردم فهم آن را ندارند که متوجه شوند اقبال به پیمانکاری که قرابتی با آقایی دارد از این طریق به گنج نشسته است.؟ بهارستان نشینان بدانند که در وضعیت موجود حتی با خاموش کردن لامپی اضافه می توانیم قدمی در جهت توسعه برداریم . بهترنیست بجای دغدغه و صرف انرژی و زمان بر روی ساخت چند دستشویی توان فکری و کارشناسی برچگونگی کاهش کالاهای مصرفی که موجب دلالیگری و سو استفاده عده ای خاص بنام آقازاده و برادر و...که به اظهار کارشناسان امور اقتصادی سهمی در توسعه ندارد و فقط بازار چین را رونق می دهدبکار گرفته شود.؟ قانونی وضع شوددست مافیاهای قدرت که مملکت را به ورطه ور شکستگی کشانده اند خلع شود. مردم اگاهند و سکوت در مقابل گروهی که شاهرگ مملکت را قبضه کرده اند و هر گونه صدایی را در نطفه ساقط می کنندرا بخوبی می دانند . مجلس چرا در مقابل افزایش دقیقه ای قیمتهاسکوت کرده است مگر نه شما وکلای مردم هستید و باید از حق و حقوق آنان دفاع کرده و صدای محرومیت آنان باشید ؟ اخیرا چه تصمیمی برای گسستگی اقتصاد جامعه گرفته شده جز گرو کشی جناحی و مداحی عده ای که هیچ تاثیرگذاری در امورات مملکت ندارند. بهتر نیست این خانواده ازهم پاشیده نا هماهنگ را طلاق گرفته تا مردم تکلیف خود را بدانند !؟ مردم اگاهند که وکلایشان امتیازات اقتصادی در استانها و شهرها را قبضه کرده اند پس.چرا خودرا با بانیان بد بختی مردم درگیر کنند ! که البته دور بعد و گذر از فیلترهای شورای نگهبان نیز مدنظر نمایندگان محترم هست و اینکه چه منصب دیگری برای بیچاره کردن مردم تصاحب کنند و مردم را معلق و در استرس نگهدارند، وهفت نسل اینده خود را بیمه نمایند. بدانید کت شخصیت حقوق شما از اعتبار ساقط و اعتبار خود را در بین مردم از دست داده اید. ظاهرا قوانین فقط برای مردم نوشته می شود و توجه وکلا به ته جیب شان است. حال انتظار می رودبا توجه به قرارگرفتن مملکت در وضعیت فشل اقتصادی سه قوه هماهنگ برای نجات ملت انقلاب کنند تا خدای ناخواسته حادثه تلخی دیگر تکرار نشود عباس خزلی

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب