کد مطلب: 32450
تاریخ انتشار : 1397-03-18 13:30
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگرانی صهیونیست‌ها به دلیل قدرت یافتن مقاومت در منطقه است، اظهار داشت: اندازه این قدرت یافتن را جریان صهیونیستی به خوبی می‌داند ولی به زبان نمی‌آورد،

به گزارش ايلام بيدار ،علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه روز قدس در تهران اظهار داشت: مردم ایران با حضور چشمگیر خود در راهپیمایی روز قدس، غیرت ایرانی و اسلامی را نشان دادند، روز قدس ابتکار حضرت امام (ره) بود، امام از ابتدای مبارزه در سال 42 بارها خطر جدی درباره اسرائیل را به مسلمانان و مردم ایران هشدار می‌داد، این روزها در صدا و سیما قسمت‌هایی از صحبت‌های شهید آیت‌الله مطهری را درباره رژیم صهیونیستی می‌بینید که نشان‌دهنده واکنشی است که روحانیت ما نسبت به این غده سرطانی داشت.
وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، سفارت اسرائیل در ایران تعطیل شد و نمایندگان مردم فلسطین جایگزین آن شدند و روز قدس به عنوان اتحاد همه مسلمانان در جهت حمایت از مردم فلسطین اعلام شد، از آن زمان، ملت ایران در حمایت همه‌جانبه از ملت فلسطین همیشه پیشگام بود و برآیند آن چنین بود که نیروی مقاومت قدرت بیشتری پیدا کرد و طرح‌های سازش رنگ باخت و از صحنه خارج شد و جریان مقاومت به عنوان تنها راه حل مسئله فلسطین رخ نمود و این موارد دستاوردهای کمی نیست.
رئیس مجلس تصریح کرد: هر ساله رژیم صهیونیستی یک کنفرانسی را برای مسائل امنیتی واقتصادی خودش برگزار می‌کند و اخیرا در سال 2018 کنفرانس هرتزلیا برگزار شد، شعار اصلی در این کنفرانس این بود «اسرائیل در بزنگاه تاریخی آن هم در هفتاد سالگی»، این نکته بسیار مهمی است، چرا امروز برای اسرائیل بزنگاه تاریخی است؟ 
وی افزود: آنان از جهتی خشنود هستند چون تصور می‌کنند با این جریان‌های تروریستی چون داعش و جبهة النصره و گروه‌های مختلف از شمال آفریقا تا خاورمیانه انرژی مسلمانان از بین رفته است و سایش پیدا کرده‌اند و لذا مقاومت جدی در مقابل اسرائیل وجود ندارد، به همین دلیل در این کنفرانس گفته‌اند اسرائیل در بهترین شرایط قرار دارد. 
لاریجانی ادامه داد: اما از طرف دیگر نگران هستند و آن نگرانی به خاطر قدرت یافتن مقاومت در منطقه است، اندازه این قدرت یافتن را جریان صهیونیستی به خوبی می‌داند ولی به زبان نمی‌آورد، اما نگران هستند، این نگرانی را در اظهارات وزیر جنگ رژیم صهیونیستی می‌توان دید که گفته بود ما دائما باید در حال آماده باش باشیم. 
وی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: این اظهارات وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که آنان دچار یک امنیت لرزان هستند؛ این شرایط دوگانه در رژیم صهیونیستی باعث شده که آنها دو راهبرد برای خودشان در شرایط فعلی درنظر بگیرند، یک راهبرد این است که چون ما یک امنیت لرزان داریم، باید از این موقعیت استفاده کنیم و شرایط بازدارندگی را محقق کنیم تا از یک ثبات در امنیت برخوردار شویم؛ یعنی از این وضعیت با کمک آمریکا و سعودی‌ها و برخی از کشورهای دیگر بتوانیم به یک امنیت نسبتا قابل قبولی برسیم و از این حالت لرزان خارج شویم. البته پیوستن جریان سعودی به جرگه حامیان رژیم صهیونیستی مؤثر است ولیکن تغییر عمده به وجود نخواهد آمد، لذا معتقدند باید از شرایط بحران عبور کنیم. 
رئیس مجلس اضافه کرد: آنان می‌خواهند ذهن‌ها را از مسئله فلسطین دور کنند و به سمت دیگری سوق دهند، این کار را شروع کردند، اقداماتی که رژیم صهیونیستی و سعودی سر مسئله هسته‌ای ایران به وجود آوردند تا ذهن‌ها به این سمت برود، مقدمه‌ای برای همین منظور بود تا فجایعی که به وجود می‌آورند و طرح‌هایی که دارند مورد غفلت اذهان عمومی جهان قرار گیرد.
لاریجانی ادامه داد: روز گذشته نخست‌وزیر بی‌آبروی رژیم صهیونیستی به اروپا سفر کرده بود و از تلاش‌های بی‌وقفه خودش در زمینه خروج آمریکا از توافق هسته‌ای سخن گفته بود. در همین روزها باز رسانه‌ها مطرح می‌کنند که سعودی‌ها گفته‌اند ما خلأ فروش نفت ایران را جبران می‌کنیم، همه این تلاش‌ها یک هدف دارد و آن این است که مثلث شوم آمریکا، اسرائیل و سعودی، ایران را در کنج قرار دهد، ولی این موجودات ناشی و موذی مراقب باشند کاری نکنند که با کنج قرار گرفتن ایران باعث ناامنی خودشان شوند.
لاریجانی خاطرنشان کرد: درخواست وقیحانه این رژیم از آمریکا در مورد سیطره اسرائیل بر بلندی‌های جولان بخش دیگری از این راهبرد است، بلندی‌های جولان که در جنگ به دست اسرائیل افتاد، سازمان ملل تأیید که این بلندی‌ها اشغال شده و باید مسترد شود و جزو اراضی اسرائیل نیست، اما تقاضایی که اسرائیل از آمریکا کرده، اقدامی بسیار وقیحانه است. 
وی تأکید کرد: طرح قلابی‌ را آمریکایی‌ها به عنوان معامله بزرگ قرن درنظر گرفتند که البته دچار خواب‌آلودگی هستند که این معامله بزرگ را سوق دهند به سمت اینکه آن تعهداتی که در سازمان ملل برای رژیم صهیونیستی ایجاد شده بود که آوارگان حق بازگشت دارند و همچنین در کرانه باختری نباید ساختمان‌ها و مجتمع‌های یهودی ساخته شود و حقوق فلسطینی‌ها هر چند ناقص، ولی باید برآورده شود، برای اینکه این تعهدات را از بین ببرند می‌گویند طرح بزرگ قرن داریم و برای جایگزین آن به فلسطینی‌ها پول دهند و بگویند ما یک سرزمین‌هایی را از این صحراها به غزه متصل می‌‌کنیم و مقداری هم پول و پارچه و امکانات به فلسطینی‌ها می‌دهیم تا فلسطینی‌ها بحث بازگشت به سرزمین آبا و اجدادی خودشان را فراموش کنند. 
رئیس مجلس تأکید کرد: لذا تصور می‌کنند مردم فلسطین ساده‌اندیش هستند، این تصور باطلی است، هفتاد سال است مردم فلسطین مبارزه می‌کنند و مسئله آنان پول نیست، مسئله آنان شرافت و غیرت‌شان است که می‌خواهند به سرزمین اصلی خودشان بازگردند؛ شما نمی‌توانید این دو مورد را با هم معامله کنید. با پول، شرافت و غیرت یک سرزمین را نمی‌شود معامله کرد. 
وی اضافه کرد: سلاح‌هایی که روی سر مردم یمن ریخته می‌شود متعلق به کجاست؟ آیا این سلاح‌ها برای آمریکا و اروپا نیست؟ همین کشورهای غربی بیشترین سلاح‌ها را به سعودی‌ها می‌دهند و عروسی یمنی‌ها را به عزا تبدیل می‌کنند و زیرساخت‌های این کشور را از بین می‌برند و سپس جلسه و اجلاس می‌گذارند برای کمک‌های انسان‌دوستانه برای مردم یمن و می‌گویند مذاکره می‌کنیم برای کمک‌های انسان‌دوستانه، این از فضاحت‌هایی است که ما در دوران جدید با آن مواجهیم. راهبرد دوم رژیم صهیونیستی در شرایط فعلی ایجاد تغییرات تدریجی در کشورهای منطقه است برای ایجاد یک نظم جدید در منطقه با محوریت رژیم صهیونیستی. 
لاریجانی ادامه داد: طرح معامله بزرگ قرن اهداف بزرگی را در منطقه دنبال می‌کند، اما در این مسیر باز با مشکلاتی مواجه هستند، به دلیل قدرت مقاومت در منطقه و تأثیرگذاری ایران دچار معضلاتی هستند، لذا می‌خواهند از مسیرهایی این مشکل را حل کنند، یکی اینکه اشتباهی در حوزه مقاومت رخ دهد، این محتمل است و چندی پیش طرحی به نام کلاه قرمز را با کمک یک کشور ثالث دنبال کردند که مقاومت فلسطین را دچار رخوت کنند و تا حدودی هم موفق بودند. 
 
انتهای پیام/ش

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب