کد مطلب: 32337
تاریخ انتشار : 1397-03-07 09:24
عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: بسته پیشنهادی اروپا در نهایت بعد از آنکه تحویل دولت داده شد به دست کمیسیون امنیت ملی ایران هم می‌رسد؛ نهایتاً این بسته تا دو هفته دیگر به دست دولت می رسد.

به گزارش ايلام بيدار ،حشمت الله فلاحت پیشه، عضو کمیسیون امنیت ملی در خصوص اقدامات مجلس برای محقق شدن شروط رهبری پیرامون ادامه برجام با اروپا عنوان کرد: هیأت نظارت بر اجرای برجام که از ابتدا کار اصلی را انجام می داد باید تمام تلاش خود را برای محقق شدن شروط رهبری انجام دهد.

وی در ادامه گفت: مجلس هم در قالب قانون توازن بین داده ها و ستانده های برجام وظیفه نظارتی داشته و به طور طبیعی موضوع هسته ای موضوعی نیست که بتوان بخشی به آن نگاه کرد و با یک نگاه ملی مجلس هم در کنار دیگر نهاد ها به بررسی برجام می پردازد.

عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به سابقه بدعهدی و عدم پایبندی به تعهدات اروپا در قبال ایران گفت: احتمال می رود که اروپایی ها که به دلایل غیر اقتصادی مانند امنیتی به دنبال حفظ برجام هستند، منافع مشترک خود با ایران را از طریق ادامه برجام حفظ کنند.

فلاحت پیشه همچنین تصریح کرد: ایران منتظر بسته پیشنهادی اروپایی ها برای تصمیم گیری در قبال برجام است؛ اگر این بسته منافع کشور را تأمین کند ایران برجام را با اروپا ادامه می دهد.

وی در ادامه گفت: این بسته پیشنهادی در نهایت بعد از آنکه تحویل دولت داده شد به دست کمیسیون امنیت ملی ایران هم می‌رسد؛ نهایتاً این بسته تا دو هفته دیگر به دست دولت می رسد.

 

انتهای پیام/الف

دیدگاه شما

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

برگزیده سایت

در واپسین روزهای منتهی به سال98؛
ایلام بیدار از شور و نشاط بازار گزارش می دهد؛
رئیس سازمان حج و زیارت کشور در گفتگو با ایلام بیدار:

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب