هشدار پلیس به رانندگان؛
روزه خواری در خودرو از جرائم مشهود است
کد مطلب: 32262
تاریخ انتشار : 1397-03-01 09:44
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام از برخورد پلیس راهنمایی و رانندگی ایلام با مظاهر روزه خواری خبر داد.

به گزارش ايلام بيدار به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "محسن ناصری"، فرمانده پلیس راهور استان ایلام اظهارداشت: روزه خواری در خودرو هم جزیی از جرائم مشهود است و پلیس راهنمایی و رانندگی نیز با رانندگان خاطی برخورد قانونی می کند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان با اشاره به برخورد پلیس با مظاهر روزه خواری، گفت: ماموران پلیس راهور در صورت مشاهده مصادیق روزه خواری مانند استعمال دخانیات، خوردن و آشامیدن در داخل خودرو، ضمن تذکر می توانند راننده خاطی را اعمال قانون کنند.

سرهنگ ناصری افزود: برابر بند ۲۱۵۴ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی خوردن و آشامیدن و استعمال دخانیات و امثال آن در هنگام رانندگی مبلغ ۲۰۰ هزار ریال جریمه پیش بینی شده است.

وی به کاهش آستانه تحمل رانندگان به دلیل گرمای هوا نیز اشاره و به رانندگان توصیه کرد: این عامل باعث بروز عجله و شتاب و در نهایت تصادف می شود، آرامش خود را حفظ کرده و به حقوق یکدیگر احترام بگذارید چرا که شناخت حقوق دیگران و احترام به آن مانند عدم ایجاد سد معبر، عدم تجاوز به چپ و ایستادن در محل های غیر مجاز، از مصادیق حق الناس بوده و از مواردی است که در روزه داری نیز باید به آن توجه شود.

 

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب