کد مطلب: 32023
تاریخ انتشار : 1397-02-13 08:49
یک روزنامه حامی دولت می‌گوید وزیر بهداشت به خاطر برخی دلخوری‌ها در جلسات کابینه شرکت نمی‌کند.

به گزارش ايلام بيدار ،آفتاب یزد در گزارشی نوشت: طرح تحول سلامت با هزینه‌های بالا مواجه شده است. همزمان قیمت‌های دارو با افزایش مواجه شده است. ازسوی دیگر وزرای بهداشت و رفاه، از دولت یازدهم بر سر قانون تامین اجتماعی اختلاف دارند.


این روزنامه می‌افزاید: قاضی‌زاده هاشمی، ازجمله اعضای جالب توجه کابینه محسوب می‌شود، وضعیت مالی قابل توجه وی و عدم تلاش برای پنهان کردن آن، او را از بسیاری دولتمردان جدا ساخته است. عرصه چشم‌پزشکی و همچنین بیمارستان نور که متعلق به وی است ظاهرا دو پایه ثروت شخصی او را تشکیل می‌دهد.

او یک بار درباره خودروی پورشه‌اش گفت: «ما به جاده می‌رویم و بالاخره باید ماشین امن باشد. من که پول دارم، دلم هم که می‌خواهد. وقتی نخرم یعنی نفاق دارم».

آفتاب یزد با اشاره به غیرقابل کتمان بودن غیبت‌های وزیر بهداشت از جلسات دولت نوشت: شروع این غیبت‌ها از جلسه هشتم فروردین ماه بود که وزیر بهداشت در آن شرکت نکرد، بسیاری گفته‌اند که وی به تعطیلات رفته است و دلیل این غیبت همین است،  اما عدم حضور وی در جلسه 15 فروردین کابینه و همچنین 22 فروردین، توجه‌ها را به خود جلب کرد. زمانی که رئیس‌جمهور دیدار نوروزی ترتیب داد، وی حاضر نشد در آن شرکت کند و به همین دلیل «قهر» او مسجل شد. حسینعلی شهریاری عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت‌وگوی کوتاهی با آفتاب یزد ضمن تایید قهر وزیر بهداشت و برشماری دلایل آن عدم پایبندی دولت و رئیس‌جمهور به وعده‌های خود در زمینه طرح عظیم تحول سلامت را دلیل اصلی این مسئله دانست.

اختلاف وزیر بهداشت با روحانی درحالی است که طرح سلامت اجرا شده توسط وی، یکی از معدود دستاوردهای دولت روحانی به شمار می‌رود. البته منتقدان می‌گویند هزینه‌هایی که می‌توانست در زیرساخت‌های پزشکی و درمانی مصرف شود، در هزینه‌های روزمره این طرح از دست رفت.

 
 
انتهای پیام/الف

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب