کد مطلب: 31837
تاریخ انتشار : 1397-01-21 12:48
استاندار ایلام گفت: امسال ۴۰ میلیارد تومان برای مقابله با آثار ورود ریزگردها در این استان هزینه خواهد شد.

به گزارش ايلام بيدار ، "قاسم سلیمانی"، استاندار ایلام روز سه شنبه در جلسه هماهنگی دومین همایش بین المللی گرد و غبار در دانشگاه ایلام اظهار کرد: استان ایلام یکی از تأثیرپذیرترین مناطق در بحث ریزگردهاست و خسارات بسیاری از این طریق به استان و مردم وارد آمده است که نیاز به انعکاس دارد. 

وی افزود: مهار آب های سطحی و تبدیل اراضی بایر به کشاورزی از جمله کارهای بزرگی است که در استان برای مقابله با ریزگردها صورت گرفته است. 

استاندار ایلام یادآور شد: در استان عملکرد خوبی در بحث مبارزه با ریزگردها انجام شده است ، نزدیک به ۳۰ هزار هکتار جنگل کاری در مناطق بحرانی، تخصیص بیش از ۴۰ میلیارد تومان اعتبار در سال ۹۷ به بحث جنگل کاری و مبارزه با ریزگردها ، که برنامه ریزی شده در سال ۹۷ بیش از ۲۰ هزار هکتار دیگر از نقاط بحرانی استان جنگل کاری صورت گیرد.

سلیمانی تاکید کرد: در بهترین حالت با بودجه های تخصیص یافته شاید بتوانیم یک پنجم از عرصه های بحرانی منشاء ریزگردها را در استان ساماندهی کنیم پس باید به دنبال مشارکت مردم ، نهادهای بین المللی و سازمان های مردم نهاد باشیم و تلاش کنیم با ایجاد یک حرکت جهادی از ظرفیت رسانه ای این گونه همایش ها استفاده کنیم.

فرهنگ سازی در دانشگاه برای فعال کردن فارغ التحصیلان

وی اضافه کرد: صدا و سیمای استان در جهت انعکاس ملی این اتفاق علمی در استان همت گمارد و میراث فرهنگی نیز در جهت فضاسازی مناسب برای نشان دادن مشکلات ریزگردها در حاشیه همایش اقدام کند، ضمن اینکه  برگزاری نمایشگاه جانبی در حاشیه این همایش بسیار پراهمیت است و دستگاه های مرتبط در این زمینه مشارکت داشته باشند.

وی گفت: فرهنگ سازی در دانشگاه برای فعال کردن فارغ التحصیلان در جهت کار آفرینی باید نهادینه شود و دانشگاه باید به واقع گرایی نزدیک شده و به دنبال تربیت نیروهای عملیاتی و کارآفرین باشد.

استاندار ایلام تاکید کرد: برگزاری همایش های علمی با رویکرد کاربردی در جامعه هر روز در حال تقویت است و ورود علم به جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است که این امر در دانشگاه ایلام در حال شکل گیری است.

 

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب