رییس اداره میراث فرهنگی ملکشاهی خبر داد؛
بازدید 119هزار نفر از جاذبه های گردشگری ملکشاهی
کد مطلب: 31817
تاریخ انتشار : 1397-01-20 09:14
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ملکشاهی گفت: 119هزار گردشگر ومیهمان نوروزی از جاذبه های گردشگری این شهرستان دیدن کردند.

به گزارش ايلام بيدار به نقل از ملکشاهی خبر، "طالب خزان"؛ رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ملکشاهی گفت: 119هزار گردشگر ومیهمان نوروزی از جاذبه های گردشگری این شهرستان دیدن کردند.

وی اظهار کرد: این گردشگران و مسافران نوروزی از آثار تاریخی، مکان های مذهبی و جاذبه های طبیعی و نیز آثار دست ساز و صنایع دستی شهرستان در این ایام بازدید کردند.

خزان افزود: حضور و بازدید گردشگران نوروزی از جاذبه های تاریخی، طبیعی و گردشگری این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از افزایش 15 درصدی برخوردار بوده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ملکشاهی ادامه داد : اماکن مذهبی شهرستان شامل دو امامزاده سید محمد عابد (ع) و سید محمد ابوچماقین (ع) با 46 هزار مسافر نوروزی بیشترین آمار بازدید کننده را نسبت به دیگر امکان گردشگری شهرستان داشته است.

وی تصریح کرد: 41 هزار گردشگر و مسافر نوروزی نیز از جاذبه های طبیعی شهرستان بویژه آبشار اما ، سد چم گردلان و تالاب سیاب درویش بازدید داشته اند .

خزان با اشاره به اجرای آیین نوروزگاهی در مناطق گردشگری برای گردشگران و مسافران نوروزی افزود: این آیین فرهنگی در اماکن عمومی با استقبال مردم و مسافرین نوروزی مواجه شد.
31 اثر تاریخی و گردشگری شهرستان ملکشاهی در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده است .

 
انتهای پیام/الف

برگزیده سایت

سپاه,سپاه امیرالمؤمنین استان ایلام,محرومیت زدایی,اقتصادمقاومتی,استان ایلام,ایلام بیدار
ایلام بیدار به بهانه سالروز تأسیس سپاه پاسداران گزارش می دهد؛
مهدی ویسه,جانباز ایلامی,جهادعلمی,استان ایلام,ایلام بیدار
ایلام بیدار به بهانه روز جانباز گزارش می دهد؛
وزیر ارتباطات در گفتگوی اختصاصی با ایلام بیدار:

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب