کارگردان فیلم اتاق تاریک:
به ایلامی ها توهین نکرده ام
کد مطلب: 31183
تاریخ انتشار : 1396-11-21 20:22
کارگردان اتاق تاریک فیلمی که نقدهای متضادی پیرامون ان مطرح است از جمله انتقاد برخی اهالی ایلام که معتقدند:دراین فیلم به انها و دیگر کردها توهین شده است گفت: توهین بە ایلامیان را در فیلم اتاق تاریک قبول ندارد.

به گزارش ايلام بيدار ، در پی اعتراض بە برخی گفتارها و صحنەها از فیلم اتاق تاریک بە ویژە توسط جامعە ایلامیان مرکز که معتقدند شائبەی توهین بە ایلامیان در این فیلم وجود دارد ، روح اللە حجازی‌فر هرگونه توهین به ایلامی ها و کُردها را تکذیب کرد.
کارگردان فیلم اتاق تاریک در گفت و گو با سامان خلیلیان، کارگردان ایلامی و رییس تئاتر خیابانی کشور گفت: شائبە توهین را قبول ندارم و خود را ارادتمند ودوستدار همەی کُردها از جملە ایلامیان می‌دانم .
وی با دعوت از شماری از فعالان فرهنگی ایلام برای دیدن این فیلم تصریح کرد: در صورت رسیدن به این نتیجه که فیلم حاوی توهین به اهالی ایلام است هر دیالوگ و صحنەای را کە لازم باشد بە احترام اهالی ایلام تغییر خواهد داد.
وی درعین حال از عموم خواست که پیش از دیدن این فیلم قضاوت نکنند.
مصطفی بیگی فعال فرهنگی - سیاسی ایلام که هم اکنون مقیم تهران، است دراین خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: کارگردان فیلم اتاق تاریک چهل نفر از اعضای جامعە ایلامیان مقیم مرکز 'جام' را برای تماشای آخرین اکران جشنوارەای فیلم ساعت 10 و 30 دقیقه امشب - شنبه - در باغ موزە‌ـ‌کتاب تهران دعوت کرده است.
وی توضیح داد: با توجه به بازتاب های منفی این فیلم دربین اهالی ایلام و به خصوص وجود شائبه توهین با توجه به حساسیت مساله ، جامعە ایلامیان مرکز تصمیم گرفت که به جای هرگونه موضع غیر کارشناسی، بررسی موضوع را به فردی اهل فن بسپارد.
شهردار پیشین ایلام افزود: براین اساس قرار و درخواست شد که آقای سامان خلیلیان به عنوان یکی از اهالی ایلام که هم دغدغه هویت و هم دلبسته و شاغل حوزه فرهنگ است و ضرورت ها و مرزهای خوب و بد و عرفی کار نمایشی را می شناسد موضوع را بررسی کند.
وی با ذکر تکذیب توهین از سوی گفت وگو کارگردان فیلم اتاق تاریک در جریان دیدار و گفت وگو با سامان خلیلیان کارگردان ایلامی گفت: در ادامه این روال بە دعوت حجازی‌فر، جمعی از افراد تخصصی و کارشناس فرهنگی عضو تشکل ایلامی های مقیم تهران امشب این فیلم را می بییند و بعد ان شائبه مطرح شده را بررسی و موارد احتمالی نیازمند اصلاحی را اعلام می کنند.
این عضو جامعە ایلامیان مقیم مرکز بر لزوم بررسی جامع مساله و.پرهیز از افراط و جوسازی دراین خصوص که بستر مساله کار فرهنگی و هنری است تاکید کرد و درعین حال اطمینان داد که این موضوع را تا حل مساله و رفع شائبە پیگیری خواهند کرد.
اتاق تاریک فیلمی به نویسندگی، کارگردانی و تهیه کنندگی روح‌الله حجازی در سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر محصول اکران شد.
این فیلم پنجمین ساخته حجازی پس از فیلم های درمیان ابرها، زندگی خصوصی آقا و خانم میم، زندگی مشترک آقای محمودی و بانو و مرگ ماهی است.
ساعد سهیلی و ساره بیات بازیگران اصلی فیلم هستند.
 
انتهای پیام/ش

برگزیده سایت

ایلام بیدار به بهانه هفته کار و کارگر گزارش می دهد؛
سپاه,سپاه امیرالمؤمنین استان ایلام,محرومیت زدایی,اقتصادمقاومتی,استان ایلام,ایلام بیدار
ایلام بیدار به بهانه سالروز تأسیس سپاه پاسداران گزارش می دهد؛
مهدی ویسه,جانباز ایلامی,جهادعلمی,استان ایلام,ایلام بیدار
ایلام بیدار به بهانه روز جانباز گزارش می دهد؛

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب