کد مطلب: 30662
تاریخ انتشار : 1396-10-15 14:36
امام جمعه ایلام گفت:لطفی تصریح کرد: سران فتنه و عناصر اصلی مدیریت فتنه 88 بر خلاف شعارهای عوام فریبانه خود اعتقادی به آرمان‌های حضرت امام نداشتند و اکنون نیز ندارند ، مردم حق دارند که انگیزه‌های سران فتنه 88 را بدانند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ايلام بيدار ، حجت الاسلام والمسلمین محمد نقی لطفی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهر ایلام گفت:سرانه فتنه 88 به خاطر جاه طلبی و قدرت طلبی مرتکب بزرگ‌ترین خیانت نسبت به امام و انقلاب اسلامی شدند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: حماسه نهم دی ماه خط بطلانی بر فتنه‌انگیزی و جریان نفاق بود.
وی ادامه داد: فتنه‌گران 88 شکست انقلاب و فضای اسلامی برای آنها اهمیت نداشت و برای آنها مهم نبود ، ریاست و تصاحب قدرت در سایه تعامل با دشمنان کینه‌توز و خبیث غربی بود، این آقایان معتقد بودند تاریخ مصرف انقلاب اسلامی تمام شده و مسئله‌ای و واژه‌ای به نام مردم‌سالاری دینی و احکام اسلامی قابل اجرا نیست.
امام جمعه ایلام اضافه کرد: آنچه در فتنه 88 مشاهده شد نوعی ترجمان نگرانی کانون‌های قدرت از شکل‌گیری و تداوم رویکردهای انقلابی اسلامی و حرکت به سمت برقراری عدالت  اسلامی و مردم سالاری دینی است.
لطفی تصریح کرد: سران فتنه و عناصر اصلی مدیریت فتنه 88 بر خلاف شعارهای عوام فریبانه خود اعتقادی به آرمان‌های حضرت امام نداشتند و اکنون نیز ندارند ، مردم حق دارند که انگیزه‌های سران فتنه 88 را بدانند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: متاسفانه عده‌ای هم به دنبال این هستند که فتنه 88 را به رقابت انتخاباتی تقلیل دهند در حالی که ریشه اصلی فتنه نفاق سران فتنه بود و خواص بی‌بصیرت بارها در مورد ندای هل من ناصر ینصرنی رهبری سکوت کردند.
وی ادامه داد: این خواص بی‌بصیرت و به نام عقلای قوم توده‌های انقلابی مردم را به تندروی متهم کردند ، جریان نفاق در زمان حیات امام نیز بارها تلاش کردند تا انقلاب اسلامی را از مسیر خود منحرف کنند.
امام جمعه ایلام اضافه کرد: این جریان پس از ارتحال حضرت امام نیز تلاش کرد تا مانع رهبری انقلاب از ادامه راه و التزام به سیره حضرت امام شوند اما وقتی همه راه‌ها برای انحراف مسیر انقلاب اسلامی ناامید شدند فتنه 88 را پدید آوردند تا از رهبری و مردم که پای انقلاب ایستاده بودند انتقام بگیرند.
خطیب جمعه ایلام در بخش دیگری از سخنانش گفت: فرمان آشوب و اغتشاش در اتاق فکر آمریکا، آل سعود و رژیم صهیونیستی صادر شد .
وی ادامه داد: حمایت رئیس جمهور ، رژیم صهیونیستی ، اتحادیه اروپا و مجموعه ضد انقلاب ، رژیم فاسد آل سعود حاکی از فتنه جدید شبیه فتنه 88 بود.
امام جمعه ایلام اضافه کرد: ورود مقامات عالی رژیم آمریکا و دشمنان کینه‌توز عربی، غربی و صهیونیستی حکایت از این واقعیت دارد که دشمنان برای راه‌انداختن فتنه جدید در ایران برنامه‌ریزی گسترده داشته‌اند.
لطفی تصریح کرد: به طوری که جان کری وزیر خارجه سابق آمریکا از آشوبگران حمایت کرد و آن کسانی که پس از برجام گفتند امضای کری تضمین است اکنون چه جوابی دارند.
خطیب جمعه ایلام در بخش دیگری از سخنانش گفت: گران شدن حامل‌های انرژی تورم را تا 500 درصد افزایش می‌دهد .
وی ادامه داد: در صورت گران شدن حامل‌های انرژی از جمله بنزین، نفت و گاز شاهد رشد پنج برابری قیمت‌ها و تورم 500 درصدی خواهیم بود.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: نهضت سوادآموزی به فرمان امام راحل تشکیل شد.
وی ادامه داد: بی سوادی در جوامه امروزی به ویژه کشورهای حهان سوم یک پدیده استعمکاری و از سیاست‌های غلط و خطرناک استعمار است.
خطیب جمعه ایلام در بخش دیگری از سخنانش از سفر آیت‌الله آملی لاریجانی به استان ایلام تقدیر کرد و گفت: لازم می‌دانم از حضور رئیس قوه قضائیه و هیات عالی رتبه قوه قضائیه در  استان ایلام تشکر و قدردانی کنم.
امام جمعه ایلام همچنین از حضور پرشور مردم در حماسه‌های 9 و 13 دی ماه تقدیر و تشکر کرد.
لطفی تصریح کرد: مردم با حضور پر شور خود ضربات کوبنده‌ای به فتنه‌گران و فتنه‌انگیزان زدند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام همچنین به 19 دی ماه اشاره کرد و افزود: 19 دی ماه سالروز عملیات غرور آفرین میمک است.
وی ادامه داد: در این روز توسط ایل بزرگ خزل ضربه کوبنده به دشمنان بعثی وارد شد و میمک آزاد شد.
 
 
انتهای پیام/ش

برگزیده سایت

ایلام بیدار به بهانه هفته کار و کارگر گزارش می دهد؛
سپاه,سپاه امیرالمؤمنین استان ایلام,محرومیت زدایی,اقتصادمقاومتی,استان ایلام,ایلام بیدار
ایلام بیدار به بهانه سالروز تأسیس سپاه پاسداران گزارش می دهد؛
مهدی ویسه,جانباز ایلامی,جهادعلمی,استان ایلام,ایلام بیدار
ایلام بیدار به بهانه روز جانباز گزارش می دهد؛

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب