کد مطلب: 30005
تاریخ انتشار : 1396-09-02 10:25
معاون هماهنگ کننده سپاه امیرالمؤمنین بر لزوم استفاده از ظرفیت بسیج در رفع مشکلات اقتصادی تاکید کرد.

به گزارش ایلام بیدار, "قدرت الله کریمیان" معاون هماهنگ کننده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام صبح امروز (پنجشنبه) در همایش جهادگران علم و فناوری بسیج در محل سالن حفظ آثار اظهار کرد: ایران اسلامی از ظرفیت های بسیار خوب خدادای در حوزه های مختلف برخوردار است و سوال این است که چرا با وجود این همه ظرفیت نتوانسته ایم در داخل تولید را آنچنان که باید و شاید رونق ببخشیم.
وی گفت: هنوز در خصوص تولید اثر گذار و به لحاظ کمی و کیفی جای بحث های زیادی وجود دارد.
کریمیان افزود: این دشمن پیشرفت های علمی ایران را برنمی تابد و این پیشرفت ها را با ترور دانشمندان پاسخ دادند.
معاون هماهنگ کننده سپاه امیرالمؤمنین ادامه داد: عده ای بر این عقیده غلط تاکید دارند که راه حل رفع مشکلات در ارتباط با غرب و اروپا است در حالی که اقتصادی که سودآور نیست را نمی توان در آن حوزه سرمایه گذاری کرد.
وی بیان کرد: یکی از مهمترین موضوعاتی که باید تناسب میان آنان برقرار باشد ارتباط هماهنگ میان صنعت و دانشگاه و مراکز علمی و پژوهشی است.
کریمیان تاکید کرد: اولین کار که لازمه موفقیت در مراکز علمی و پژوهشی است احصای مشکلات مربوطه است و بعد از این با پایش آن می توان به راه حلی مناسب دست یافت.
معاون هماهنگ کننده سپاه امیرالمؤمنین اضافه کرد: مراکز علمی و پژوهشی نقش بسزایی در تقویت چرخش تولید مولد دارند و و مهمترین اولویت این مهم اعتقاد به کار است.
وی عنوان کرد: یکی از مهمترین موضوعات روز در رفع مشکلات اقتصادی "اقتصاد مقاومتی" است و ترویج و مردمی کردن آن بسیاری از مشکلات کنونی کشور را با کاهش رو به رو خواهد کرد.
کریمیان تصریح کرد: مقام معظم رهبری به همین علت در چند سال اخیر نامگذاری سال ها را با محوریت اقتصاد مقاومتی بیان می کنند.
معاون هماهنگ کننده سپاه امیرالمؤمنین گفت: نکته مهمی که باید به آن توجه کرد اینکه باید صنایع به سمت خصوصی سازی حرکت کنند تا از این طریق ضمن بررسی سود و زیان آنها صنایع به سراغ افراد موثر در مراکز علمی و پژوهشی رفته و از آنان برنامه ارتقای کیفیت را درخواست کنند و در این صورت می توان تناسب بندی و هماهنگی میان دانشگاه و صنایع را شاهد بود.

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب