کد مطلب: 29416
تاریخ انتشار : 1396-07-19 07:42
در حالی که اكثر مردم شهر چوار را كشاورزان و روستائيان زحمتكش كه ازحق الزحمه اي پائين برخوردار هستند، تشكيل مي دهند دریافت قبضی با مبلغ 300 هزار تا هفتصد هزار توماني، برق از سر هر مشترک می پراند.

به گزارش ايلام بيدار به نقل از ایلام پویا، قبض‌های پرحاشیه برق نارضایتی هایی را برای مشترکان برق در ایلام و خصوصا برای مشترکین شهر چوار و روستاهاي اين شهر ایجاد کرده و اعتراض‌های گسترده‌ای را به همراه داشته که با ملاحظه قبوض برق این مشترکین قابل ملاحظه است.

در حالي كه اكثر مردم اين شهر را كشاورزان و روستائيان زحمتكش كه از حقوق و حق الزحمه اي پائين برخوردار هستند، تشكيل مي دهند و دلخوش به یارانه ای 45 هزار توماني می باشند، دریافت قبضی با مبلغ 300 هزار تا هفتصد هزار توماني، برق از سر هر مشترک می پراند و خستگی کار را بر دوش مرد خانه صد چندان می کند.

قبوض نجومي بیش از 200 هزار تومان برای برخی مشترکان برق در شهرایلام آمده و این درحالی است که یکی از مشترکان برق در شهرچوار با بیان اینکه کولر گازی در منزل خود ندارد، می‌گوید: قبض برق300 هزار تومانی وی را شوکه کرده است.

در این میان، برخی شهروندان ایلامی هم هستند که همیشه قبض برق آنان به طور متوسط 20 هزار تومان می آمد اما این بار قبض برقشان بیش از 110 هزار تومان آمده است. جالب آنکه مسولین مرتب این موضوع را تکذیب می کنند. و گرانی در این بخش را قبول ندارند.

پیرمردی که تنها با همسرش در خانه ای آپارتمانی زندگی میکند به خبرنگار ما گفت: زندگی دو سالمند نیاز به مصرف برق چندانی ندارد؛ من در خانه سماور برقی، کولر گازی، اتو ، ماشین ظرف شویی و...هیچکدام را ندارم و تنها وسیله برقی در منزل ما یک کولر آبی و یخچال فریزر و ماشین لباسشویی است که معمولا جز یخچال از هیچکدام استفاده چندانی نداریم.

وی اظهار کرد: نه استخوانی دارم که تاب تحمل باد کولر را داشته باشد و نه سواد و دانش استفاده از لباسشویی را دارم ؛ بلکه در هفته یک بار فرزندانم آن را روشن می کنند .

وی افزود: تمام لامپ های منزلم نیز کم مصرف هستند اما مبلغ قبض برق دریافتی این ماه 110 هزار تومان بوده است. که با توجه به اینکه مستمری بگیر تامین اجتماعی هستم پرداخت این قبوض خارج از توانم می باشد.

سوال اینجاست که آیا مردم درست می‌گویند یا اشتباه می‌کنند؟!

طبق تجربه هر ساله قیمت برق تنها در دو ماه های تیر و مرداد شاهد افزایش بود و آن هم نهایتا تا 50 هزار تومان و نه بیشتر؛ اما با توجه به نارضایتی مردم و تشکیل کمپین هایی جهت پیگیری این حق مسلمشان انتظار می رود که مسئولین استان جوابی قانع کننده برای مردم استان ایلام که به لطف خدمات مسئولین همچنان نام محروم را یدک می كشند داشته باشند.

 

 

 

انتهای پیام/الف

 

دیدگاه‌ها

انچه دیروز کاشتیم امروز داریم درو می کنیم دیروز درخت بی ثمر کاشتیم و امروز انتظار ثمر داریم

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب