قاسمی دشتکی,استاندار ایلام,استان ایلام,ایلام بیدار
کد مطلب: 29281
تاریخ انتشار : 1396-07-11 11:38
استاندار ایلام گفت: باید به سمتی حرکت کنیم که امور مربوط به عزیمت زائران توسط خود مردم و بخش خصوصی انجام شود.

به گزارش ايلام بيدار ، "قاسم سلیمانی"، استاندار ایلام در نشست اعضای ستاد اربعین استان گفت: مردم غیور و شهیدپرور ایلام با تقدیم بیش از سه هزار شهید که نشان می دهد از هر 200 نفر جمعیت استان یک نفر به شهادت رسیده است و همچنین 12 هزار جانباز دین خود را بخوبی به آرمان های نظام و انقلاب ادا کرده اند.

وی افزود: موقعیت استان ایلام امروز در کشور ویژه و راهبردی است، بنده تجربه فعالیت در 2 استان محروم خراسان جنوبی و چهار محال و بختیاری را داشته ام که در کنار استعدادهای این مناطق ولی هیچکدام ویژگی های ایلام را نداشته اند، ایلام از مزیت بالقوه 430 کیلومتر مرز با کشور عراق برخوردار است و در کنار آن از منابع عظیم انرژی و آب و خاک حاصلخیز بهره مند است که باید از این مواهب خدادادی به شکل بهتری استفاده شود.
استاندار ایلام یادآور شد: قرار گرفتن در مسیر عتبات عالیات از دیگر نعمت هایی است که به برکت اباعبدالله الحسین (ع) نصیب این استان شده و باید بتوانیم در کنار خدمت رسانی صادقانه و مخلصانه به زائران امام حسین (ع) از منافع آن برای بهبود شرایط اقتصادی مردم استفاده کنیم.
سلیمانی تاکید کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که امور مربوط به عزیمت زائران توسط خود مردم و بخش خصوصی انجام شود و در زمینه ایجاد پارکینگ ها ، وضعیت حمل و نقل و سایر برنامه ها خود مردم مسئولیت اصلی را بر عهده داشته باشند و تلاش کنیم با تکمیل زیرساخت ها در سال های آینده بهترین شرایط را برای تردد زائران فراهم آوریم.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه ترافیک جمعیت در مرز مهران بسیار بالاست باید هرچه سریع تر امکان تردد را از مرز شهرستان دهلران فراهم آوریم که در این زمینه وزیر کشور رایزنی هایی را با طرف عراقی انجام داده که امیدواریم مسئولان این کشور نیز موافقت نهایی خود را با تردد از دهلران اعلام کنند.
استاندار ایلام تامین 500 دستگاه کانتینر در ایام اربعین را از نیازهای ضروری در ایام اربعین 96 ذکر کرد که تاکنون موافقت مسئولان وزارت کشور برای تامین 200 دستگاه اخذ شده ضمن اینکه برای آسفالت پارکینگ ها به حدود سه هزار تن قیر نیاز داریم که باید قبل از ورود زائران و فصل بارندگی بتوانیم با رایزنی آنرا جذب کنیم.
سلیمانی با اشاره به فصل بودجه ریزی از مدیران دستگاه های اجرایی استان خواست با رایزنی با وزارتخانه های متبوعه خود تلاش کنند اعتبار مورد نیاز برای اجرای پروژه های در دست اجرا را جذب کنند.
وی به تخصیص 1،5 میلیارد دلار از سوی دولت برای توسعه مناطق روستایی کشور اشاره کرد و یادآور شد: باید بتوانیم سهم استان را از این منبع به خوبی جذب کنیم.

 

انتهای پیام/س

برگزیده سایت

هادی شیرخانی,شرکت برق,خاموشی ها,استان ایلام,ایلام بیدار
مدیرعامل شرکت برق استان در مصاحبه با ایلام بیدار عنوان کرد؛
ایلام بیدار به بهانه 26 تیرماه منتشر کرد؛
صدای این روزهای مردم ایلام؛
طاهره صیدمحمدی,مجری شبکه ایلام,حجاب و عفاف,استان ایلام,ایلام بیدار
مجری صداوسیمای مرکز ایلام در گفتگوی تفصیلی با ایلام بیدار:

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب