مشاور امور استان‌ها و نمایندگی‌های بعثه مقام معظم رهبری:
وهابیت علاقه‌ای به حضور ایرانیان در حج ندارد
کد مطلب: 28739
تاریخ انتشار : 1396-06-13 09:32
مشاور امور استان‌ها و نمایندگی‌های بعثه مقام معظم رهبری گفت: وهابیت علاقه‌ای به حضور ایرانیان در حج ندارد؛ اما شهدای مدافع حرم پیام انقلاب را به گوش جهانیان رساندند.

به گزارش ايلام بيدار ،حجت‌الاسلام‌والمسلمین "احمد زمانی "، مشاور امور استان‌ها و نمایندگی‌های بعثه مقام معظم رهبری  با اشاره به دو جایگاه مکه مکرمه و مدینه منوره بیان کرد: این دو سرزمین، حرم‌های امن الهی و مکان‌هایی است که خداوند بزرگ‌ترین مانور موحدان را در آنجا برپا می‌کند.

وی افزود: این تعبیری است که در قرآن در سوره‌های آل‌عمران و حج نیز به آن اشاره و از این‌رو، مقرر شده تا 52 کشور جهان بهترین مانور را در این مکان ‌ببینند.

مشاور امور استان‌ها و نمایندگی‌های بعثه مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه دیدن این مانور اخلاص، طهارت مال و جان می‌خواهد، ادامه داد: حج تنها عبادت و واجبی که در بردارنده کل مفاهیم اسلام است.

وی با بیان اینکه یقیناً سعودی‌ها در سال‌های قبل با مانع شدن برابر یمن، لبنان و سوریه و ... خود متضرر شده‌اند، اضافه کرد: امید است تلفیق شهدای حج اهل سنت و شیعه منجر به تثبیت حج تا ظهور امام عصر(عج) شود.

زمانی با بیان اینکه خانه کعبه چهار دیواره امنیتی دارد، افزود: عبور از این دیوارها و‌ طواف حجاج به سمت چپ بوده و چون قلب در سمت چپ بدن است، این امر چیزی جز نشان‌دهنده ارادت قلبی به صاحب این خانه ندارد.

مشاور امور استان‌ها و نمایندگی‌های بعثه مقام معظم رهبری با اشاره به اسامی متعدد مدینه منوره بیان کرد: هنگامی که پیامبر اکرم(ص) وارد مدینه منوره شدند، این مکان پنج نام بیشتر نداشت؛ اما بعد از 10 سال که از آن خارج شدند، سیره این بزرگوار منجر به تعبیر و تعریف بیش از 90 نام برای این مکان مقدس شد.

وی با اشاره به اسامی متعدد مدینه منوره بیان کرد: نام مدینه با تکیه بر 120 منبع معتبر ذکر شده است.

زمانی با اشاره به زیبایی‌های نخستین باب ورود مدینه اظهار داشت: مدینه باب‌های زیبایی دارد که قدم گذاشتن در جای‌جای آن شفاعت‌کننده است.

مشاور امور استان‌ها و نمایندگی‌های بعثه مقام معظم رهبری افزود: در هر جایی که ترس سراغ انسان بیاید، مدینه منوره رسول‌الله (ص) دست انسان را می‌گیرد.

زمانی ضمن قدردانی از زحمات کسانی که برای راه‌اندازی مجدد حج تلاش کردند، گفت: سازمان حج و عوامل مرتبط کاری قوی انجام دادند که جای تقدیر دارد.

وی به استقبال وزیر حج عربستان از مسؤولان ایرانی در فرودگاه اشاره کرد و افزود: آنان تمایل خود را برای ورود دوباره ایرانیان به این سرزمین اعلام کرده بودند و به علاقه قلبی ایرانیان نیز اشرافیت داشتند.

مشاور امور استان‌ها و نمایندگی‌های بعثه مقام معظم رهبری با بیان اینکه وهابیت علاقه‌ای به حضور ما در این سرزمین ندارد، ادامه داد: خدمت آیت‌الله سیستانی عارض شدیم که باید ماند و اگر در را روی ما ببندند، از پنجره وارد می‌شویم.

زمانی خاطرنشان کرد: همه دست به دست هم دادند که این امر غیرممکن شود؛ اما وارثان خون شهدای انقلاب اسلامی و شهدای مدافع حرم کاری کردند تا پیام انقلاب به گوش جهانیان رسانده شد.

انتهای پیام/الف

برگزیده سایت

طرح سوال از رئیس جمهور, نمایندگان مجلس, سلام امینی, استان ایلام, ایلام بیدار
گزارش ایلام بیدار از بر زمین ماندن طرح سوال از رئیس جمهور؛
حجت الاسلام سعید کلانی,رمضان,استان ایلام,ایلام بیدار
یک کارشناس مسائل مذهبی در گفتگو با ایلام بیدار عنوان کرد؛
در گفتگوی تفصیلی ایلام بیدار با فعال اقتصادی عنوان شد؛

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب