امام جمعه ایلام در خطبه های نماز جمعه:
ولایت پذیری مهم‌ترین شاخص فرد اصلح برای ریاست جمهوری است
کد مطلب: 26662
تاریخ انتشار : 1396-02-29 14:03
امام جمعه ایلام گفت: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های فرد اصلح انقلابی بودن و انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن در دوران صدارت پست ریاست جمهوری است.

به گزارش ايلام بيدار ، حجت الاسلام و المسلمین "محمدنقی لطفی"، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه ایلام اظهار داشت: اساسی‌ترین مساله در نظام اسلامی و سیاست راهبردی امام و رهبری مبارزه با حاکمیت‌های زورگویانه و اقتدار طلب دنیاست.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: اصولا پیام انقلاب اسلامی به تمام مستضعفان و محرومان و آزادی خواهان و ملت‌های دربند نظام‌های ظالم و دیکتاتور قیام علیه نظام سلطه و استکبار جهانی و رهائی از سلطه ظالمانه آنهاست، همان طوریکه فلسفه بعثت غدیر و عاشورا مبارزه با مظاهر کفر و شرک و نفاق بوده است، فلسفه نهضت امام و ملت ایران که نسخه‌ای از انقلاب بعثت و قیام خونین عاشورا است مبارزه با نماد استکبار رژیم آمریکا و صهیونیسم بین‌المللی و حاکمیت‌‌های نامشروع و فاسد در منطقه و جهان است و علت توطئه‌های گوناگون آمریکا و رژیم‌های وابسته همانند رژیم کودک کش آل سعود در 39 سال گذشته این است که انقلاب اسلامی نوید رهائی را در دل‌های میلیون‌ها انسان دربند و اسیر روشن و آزادی آنها را تضمین کرد.

* استیصال آمریکا در مقابل جبهه مقاومت مصداق بارز مبارزه با نظام سلطه است

وی ادامه داد: استیصال آمریکا و رژیم آل سعود در مقابل جبهه مقاومت و حزب الله لبنان مصداق بارز مبارزه انقلاب اسلامی با نظام سلطه است.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: هر روزی که سپری می‌شود علائم شکست و ناتوانی و ناکامی رژیم آمریکا و غاصبان قدس شریف رژیم صهیونستی و رژیم فاسد و جنایتکار آل سعود در رویاروئی با انقلاب اسلامی در منطقه به چشم می‌خورد، پیروزی‌های ارتش سوریه و مقاومت مظلومانه مردم بی‌دفاع یمن و قیام شکوهمند مردم مظلوم بحرین و شکست سنگین و تاریخی تکفیری‌های داعش در عملیات آزادسازی موصل همه اینها از دستاوردهای سیاست راهبردی رهبری در سیاست خارجی و تحقق شعار صدور انقلاب شکوهمند اسلامی است.

* فرهنگ پویای شهادت طلبی عامل اساسی در آزادسازی خرمشهر بود

وی ادامه داد: فرهنگ پویای شهادت طلبی عامل اساسی در آزادسازی خرمشهر بود و امروز همان فرهنگ ایثار و شهادت عامل بازدارندگی دشمن در تهاجم نظامی است.

امام جمعه ایلام گفت: روحیه شهادت طلبی و ایثارگری ملت ایران خرمشهر را آزاد کرد امروز هم سایه جنگ را از کشور دور کرد نه برجام و مذاکرات هسته‌ای، سوم خرداد ماه آزادسازی افتخار آمیز خرمشهر روز مقاومت و ایثار و پیروزی بر ملت شجاع مبارک باشد.

لطفی تصریح کرد: فتح خرمشهر در عملیات غرورآفرین بیت‌المقدس در سال 1361 پیروزی نهائی ایران و شکست خفت بار رژیم صدام را رقم زد، این پیروزی همان طوریکه برای امام و امت غرورآفرین و شیرین بود به مراتب برای صدام و رژیم بعث ناگوار و سم مهلک بود، از فرمانده تیپ 48 ارتش عراق سوال شد چطور شد در خرمشهر شکست خوردید او یکی از بسیجیان را نشان داد و گفت این بسیجی از یک بمب خطرناک تر است این از هیچ چیز نمی‌ترسد.

امام جمعه ایلام گفت: حسین کامل مجید داماد فراری صدام می‌گوید در واپسین روزهای فتح خرمشهر صدام شبانه روز گریه می‌کرد و پزشکان مرتب به او قرص مسکن تجویز می‌کردند او در حالی که شراب می‌نوشید می‌گفت به خدا سوگند تمام این فرماندهان ترسو را خواهم کشت.

وی ادامه داد: صدام  طی یک نمایش تبلیغاتی از افسران خود تجلیل کرد اما نتوانست عصبانیت خود را کتمان کند و با نثار آب دهان و لنگه کفش خود از آنان تشکر کرد.

* انتخابات مظهر حضور حماسی و شورانگیز ملت ایران است

خطیب جمعه ایلام به برپایی انتخابات نیز اشاره کرد و گفت: انتخابات مظهر حضور حماسی و شورانگیز ملت ایران و بزرگترین همایش سیاسی و ملی و انقلابی صحنه‌های انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: حضور گسترده و مشارکت بالای مردم در این انتخابات در زمانی که دشمنان قسم خورده با تمام توان در پی ضربه زدن به انقلاب اسلامی هستند تکلیف الهی اسلامی و انقلابی هر فرد ایرانی است مشارکت و حضور در صحنه و انتخاب اصلح وصیت امام و توصیه رهبر معظم انقلاب است.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: شرکت در انتخابات اوج تجلی مردم سالاری دینی و اعتماد بالای مردم به نظام جمهوری اسلامی است.

* ولایت پذیری مهم‌ترین شاخص فرد اصلح برای مسوولیت ریاست جمهوری است

لطفی با بیان اینکه انتخابات مظهر حضور حماسی و شورانگیز ملت ایران است، تصریح کرد: ولایت پذیری مهم‌ترین شاخص فرد اصلح برای مسوولیت ریاست جمهوری است.

امام جمعه ایلام گفت: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های فرد اصلح انقلابی بودن و انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن در دوران صدارت پست ریاست جمهوری است، ویژگی دیگر رئیس جمهور مبارزه مستمر با مفاسد اقتصادی، رانت خواری و اصلاح نظام فاسد و بیمار اداری است، رئیس جمهور باید با مدیریت جهادی و روحیه انقلابی از ترس و قهر و تهدید استکبار و دشمن دلش خالی نشود و شجاع و نترس باشد.

انتهای پیام/س

برگزیده سایت

ایلام بیدار به بهانه هفته کار و کارگر گزارش می دهد؛
سپاه,سپاه امیرالمؤمنین استان ایلام,محرومیت زدایی,اقتصادمقاومتی,استان ایلام,ایلام بیدار
ایلام بیدار به بهانه سالروز تأسیس سپاه پاسداران گزارش می دهد؛
مهدی ویسه,جانباز ایلامی,جهادعلمی,استان ایلام,ایلام بیدار
ایلام بیدار به بهانه روز جانباز گزارش می دهد؛

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب