کد مطلب: 24834
تاریخ انتشار : 1395-10-30 08:19
رییس دانشگاه ایلام از راه اندازی دانشکده فنی مهندسی و کشاورزی در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش ايلام بيدار به نقل از ایلام رصد،"محمد علی اکبری"، رئیس دانشگاه ایلام، با اشاره به بازدید معاون سیاسی استانداری و  مدیران  استانی ازمجموعه دانشگاه ایلام،  و در کمیسیون دانشجویی که در این دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: دانشگاه ایلام  هم اکنون دارای 7 دانشکده است که آموزشکده فنی مهندسی و کشاورزی دهلران از ثمرات نگاه عالمانه مهندس کلانتری به مجموعه دانشگاهی استان است.

وی به تبدیل دانشکده کشاورزی ایلام، به دانشکده"فنی مهندسی و کشاورزی" اشاره کرد و گفت: این دانشکده در دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید. 

علی اکبری ، در معرفی دانشگاه ایلام، اضافه کرد:  دانشگاه ایلام، دارای  200 نفر عضو هیئت علمی در همه مراتب، استاد، دانشیار، مربی، استادیار و 6820 نفر دانشجو  در همه مقاطع، تحصیلی است.
وی با اشاره به دوره کاردانی دامپزشکی، خاص بودن و نیاز به این رشته را از دلایل عدم حذف این مقطع در دانشگاه ایلام، عنوان کرد، و گفت:  مقایسه وضعیت قبل دانشگاه وچگونگی پیشرفت پروژه های عمرانی با وضعیت کنونی، نشان از تلاش شبانه روزی و اهتمام مدیریت دانشگاه به امورعمرانی دارد.
 
رئیس دانشگاه ایلام، به بهره برداری رسیدن دانشکده کشاورزی در آینده نزدیک خبر داد، و گفت: عدم جذب اعتبارات دولتی، از دلایل تآخیر اتمام این پروژه عظیم استانی است، که در صورت محقق شدن این امربه زودی شاهد بهره برداری آن خواهیم بود.
علی اکبری به کلنگ زنی دانشکده علوم انسانی، توسط استاندار و دانشکده فنی مهندسی  اشاره کرد، و بیان داشت: از طرف سازمان مدیریت برای این پروژه ها قول های مساعدی در تخصیص اعتبار گرفته ایم و باید اذعان کنیم که اقدامات عمرانی که در این دولت در راستای گسترش فضای دانشگاهی و علمی صورت گرفته است، به نوبه خود کم نظیراست. 
رئیس دانشگاه ایلام، به کار ارزشمند دانشگاه ایلام، در بحث راه های دسترسی و فضای کالبدی دانشگاه به طول 6 کیلومتر اشاره کرد و افزود: با دوبرابر کردن سایت دانشگاه، وقرار گرفتن  تمام خیابان ها در این سایت ، دست معارضان را از زمین های دانشگاه دور کرده و دربحث  برق و آب و گاز این مسیر نیز مشکلی وجود ندارد.   
وی به شروع به کار ساخت و ساز خوابگاه ورودی دانشگاه ایلام، که چند سال  بصورت راکد باقی مانده بود، نیز اشاره کرد و گفت: امید است، با جذب اعتبارات و تخصیص های لازم، و تلاش مجموعه مدیریتی استان و دانشگاه این فضا نیز در راستای رفع کمبود های خوابگاهی دانشجویان به بهره برداری لازم برسد.  
علی اکبری به دانشکده کشاورزی دهلران اشاره و خاطر نشان کرد: در صورت محقق شدن قول هایی که در راستای تجهیز این دانشکده داده شده است، مهر ماه سال آینده به  بهره برداری خواهد رسید.

 رئیس دانشگاه ایلام، یادآور شد:  لازم است نسبت به نصب کارتخوان در اتوبوس های حمل و نقل عمومی که مصوبه وزارت علوم هم می باشد، اقدام شود تا هم فرهنگ سازی صورت گیرد، و هم  نابرابری که در نحوه و دفعات استفاده  صورت گرفته مشخص شود.
وی به جا نمایی دکه مسیر دانشگاه ایلام، نیز اشاره کرد و گفت: محل این دکه غیر قانونی است،  لذا باید با کسب مجوز از شهرداری در محلی مستقر شود  که جلو دید رانندگان رانگیرد و منجر به تصادف نشود و با جا به جایی آن از مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

انتهای پیام/ الف

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب