وزیر جهاد کشاورزی خواستار شد؛
لزوم اجرای پروژه های دقیق با ظرفیت های ایلام
کد مطلب: 24692
تاریخ انتشار : 1395-10-23 07:13
وزیر جهاد کشاورزی گفت: باید تلاش کنیم براساس ظرفیت های استان، پروژه های دقیقی را تعریف و با جدیت آنها را دنبال کنیم.

به گزارش ايلام بيدار ، محمود حجتی"، وزیر جهاد کشاورزی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان ایلام که در محل استانداری برگزار شد، اظهار داشت: استان ایلام از ظرفیت اقتصادی بالایی برخوردار است که لازم است در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی از آنها بهره برداری شود.

وی همچنین با تشریح اقدامات صورت گرفته در استان، ابراز داشت: کارهای خوبی در زمینه اقتصاد مقاومتی در استان ایلام انجام شده است.
وزیر معین استان در زمینه اقتصاد مقاومتی ابراز داشت: باید تلاش کنیم براساس ظرفیت های استان، پروژه های دقیقی را تعریف و با جدیت آنها را دنبال کنیم.
وی با اشاره به اظهارات استاندار ایلام در خصوص ضرورت تکمیل زنجیره تولید در استان، گفت: تولیدات کشاورزی در زنجیره آن مفهوم پیدا می کند و بدون آن نمی تواند پایدار باشد.
وزیر جهادکشاورزی به توجه دولت به مناطق روستایی اشاره و ابراز داشت: مقرر شده است که مبلغ یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به کارگاههای خرد روستایی اختصاص یابد.
وی همچنین گفت: جلسات بعدی ستاد با دستور کار مشخص و با حضور نمایندگان وزارتخانه های مرتبط با دستور کار جلسات برگزار شود.
اکبری - معاون آب و خاک وزیر جهادکشاورزی- نیز در این جلسه اظهار داشت: بیش از 100 هزار هکتار از اراضی دیم استان در حال تبدیل به اراضی آبی هستند.
وی گفت: پروژه های تبدیل اراضی دیم به آبی با مشکلاتی مواجه هستند که در راستای تسریع در اجرای پروژه ها، لازم است این مشکلات برطرف شوند.

 

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب